FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1235

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:10

Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Zanim przeszlismy na WM&H z przyjaciółmi graliśmy w WH40K. I wielką rzadkością były bitwy 1 na 1, najczęściej spotykaliśmy się na bitwy z co najmniej dwójką graczy po jednej ze stron. Z prostego powodu – fajniej się spotkać i wspólnie zagrać większą grupą niż mniejszą :)

Internet raczej nie przedstawiał WM&H jako mogącej się sprawdzić w większej, multiplayerowej bitwie. Ale mam wątpliwości czy te opinie były oparte na faktycznym doświadczeniu, bo nasza bitwa wdg mnie była bardzo udana i nie mniej emocjonująca niż małe bitwy, a aspekt towarzyski był na zdecydowanie podwyższonym poziomie :)

Zagraliśmy bitwę 2vs2 po 50pkt na gracza, czyli 100pkt na stronę. Po jednej stronie grała Ryjówka z Circlem (eKaya) i PiotrekA z Cryxem (eDeneghra). Z drugiej strony wystawił się Cygnar (eCaine) Wariata i mój Protektorat (pSeverius).

Przygotowałem scenariusz będący wariacją rozwiązań Steamrollerowych + drobne modyfikacje:
> Strefa okrągła na środku, prostokątne po bokach. Na środkach prostokątnych stref objective typu Monolith . Punkty za kontrolę, dominację i zniszczenie celów - standard SR. Strefy rozstawienia i wybór zaczynającego - standard SR.

>Utrata warcastera/warlocka nie wyłącza danego gracza z gry ale daje przeciwnikom 2CP

> Gramy do 10 CP

> Armie po jednej stronie są dla siebie neutralne (ani Friendly ani Enemy)

> Limit featów. Warcaster/warlock nie może wykorzystać swojego feata, jeśli drugi sojuszniczy warcaster/warlock wykorzystał swojego feata w tej samej lub swojej poprzedniej turze (czyli przerwa min.1 tury między featami)

Rozstawienie wyglądało tak:
Obrazek

Opowiem co nieco o przebiegu ze swojego punktu widzenia. Tylko ogólnie wiem co się działo na flance Cygnaru, ale mam nadzieję, że inni uczestnicy też podzielą się swoimi wrażeniami :) I poprawią błędy w opisie tego co działo się centrum i strefie zielonej gdy tam nie patrzyłem.

Armie na pozycjach startowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


POCZĄTEK
Cryx zaatakował silnie centrum pod osłona chmurek druidów, zaś większość sił Kai uderzyła na niebieską strefę szykując się do walki z Errantami i Reckonerem. Cygnar śmiało wkroczył do prawie niebronionej strefy zielonej, Erranci ukryli się za lasem by przywabić Bloodtrackerki i wykorzystać Huntera. Córy Płomienia z Defender’s Wardem pobiegły do przodu ale zginęły zbyt łatwo (i przez moją głupotę;)) ale troszkę przyhamowały natarcie. Wkrótce obie strony zniszczyły po jednym Monolicie zaś Cygnarowi udało się kontrolować zieloną strefę. 2:1 dla Caina i Severiusa

Po pierwszej turze
Obrazek
Obrazek
Hot girl on girl action ;)
Obrazek
Erranci za lasem
Obrazek
Cygnar wkracza do zielonej strefy, Stalker i druidzi są zbyt daleko by podjąć skuteczną walkę o strefę
Obrazek
Obrazek

MID GAME

Ostrzał lekko tylko przetrzebił nadciągające siły Cryxu w centrum, więc do desperackiej walki ruszyli tam Bastioni i Cygnarscy miecznicy. Deneghra wybrała ten moment na feat i po dwóch turach bezradnego zbierania razów od Thralli i katastroficznym Hellmouth na zgrupowaniu Cygnarskich solosów Cryx dwakroć dominował środek pola bitwy(?). Trochę strat jednak udało się tam zadać i gdy dzielny Rhupert wbiegł w następnej turze za murek w strefie, udało mu się przeżyć na jednym boxie ataki sił Cryxu i Circla i uratować kluczowe CP ten jeden raz! 5:3 na korzyść Kai i Deneghry gdy Cygnar kontroluje strefę na flance.

Próby powstrzymania Cryxu w środkowej strefie spełzają na niczym, ale Deneghra nie wychodzi z tej walki bez strat
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Caine w tym czasie dominował strefę zieloną, którą przeciwnicy nie bardzo mieli czym atakować. Zacięta bitwa rozpoczęła się o strefę niebieską. Erranci z Defender’s Wardem i kryjąc się na skraju lasu wyciągnęli Bloodtrackerki do przodu i ponieśli tylko niewielkie straty dzięki wysokiemu DEF, po czym skontrowali. Bohaterski Allegiant blokował swoją obecnością dzikuski i kopał co mu się nawinęło pod nogi zadając do końca bitwy liczne straty (choć niewiele brakowało by zginął-ocalił go Tough).

Walka między ciężkimi bestiami i Reckonerem była cyrkiem pomyłek. Najpierw Stalker nie doszarżował do warjacka, zaś Reckoner wyszedł za daleko by otrzymać Hymn bitwy i w odpowiedzi nie trafił wilka ani razu. Stalkera pokaleczyło tylko paru Errantów.

Walka między Protektoratem a oddziałami Kai o niebieską strefę, Allegiant kopie dziewczynki…
Obrazek
…a potem kamienie i zwierzątka.
Obrazek
Allegiant kopie wszystko!

FINAŁ

Opuszczając centrum pola bitwy gdzie nie było już prawie żadnych przyjaznych jednostek, Severius obszedł wiatrak i odpalił feata łapiąc Deneghrę w jego zasięgu! Tego potrzebowały siły Cygnaru nadchodzące z odsieczą od strony opanowanej flanki – pozbawiona Focusa Deneghra padła , gdy Cygnar ponownie kontrolował strefę na flance. 7:5 dla Cygnaru i Protektoratu!

Tymczasem Laris przemknął pomiędzy walczącymi Errantami i Bloodtrackerkami, tuż obok Stalkera i Pureblooda rozrywających Reckonera na strzępy. Zatrzymał się przy Severiusie zaś Kaya przeteleportowała się do niego i poważnie stłukła starego hierarchę, po czym przyzwała do siebie bestie. Severius w swojej turze próbował się bronić ale DEF 18 Kai był dla niego nie do przejścia i tylko ją poranił czarami po czym zginął, zaś Laris popędził w stronę centrum, Kaya znów zrobiła teleport i…czarem dobiła Caina, który właśnie się w centralnej strefie pojawił w obstawie Gun mages! Obaj casterzy utraceni w kolejnych rundach to bolesny cios, w międzyczasie jednak Erranci wyczyścili niebieska strefę z Bloodtrackerek. 9:8 dla Kai, jedynej ocalałej dowódczyni po stronie Cryxu i Circla

Nie ma Enliven dla uwięzionego Reckonera :(
Obrazek
Hierarcha w opałach!
Obrazek

To była ostatnia tura, acz wciąż nie było wiadomo kto wygra. Cygar spokojnie zajmował strefę zieloną, ale dawało to zaledwie wynik 9:9 zaś w strefie niebieskiej dwaj Erranci i Allegiant musieliby wtedy stawić czoła Kai, Larisowi i dwóm Warpwolfom. Zapewne zginęliby, co dałoby Circlowi 1 brakujący CP i zwycięstwo! Niedobitki Cygnaru musiały więc oczyścić okragłą strefę z pozostających tam resztek sił Cryxu…i dokonały tego, zabijając ostatni Cryxowy model ostatnim dostępnym atakiem w tej turze!

Zwycięstwo w ostatniej chwili dla Cygnaru i Protektoratu, 10:9 !


Bitwa trwała ok 5h, co nie jest jakimś szczególnie długim czasem na bitwę multiplayerową (w porównaniu z 40k) a pewnie da się to zrobić sporo szybciej, bo nikt z nas się nigdzie nie spieszył i graliśmy sobie w dość casualowym tempie, gawędząc i podjadając pizzę ;) Polecam spróbowanie wszystkim tym, którzy dotąd grywali tylko 1na 1 na małe punkty:)
<<

Koza

Avatar użytkownika

Posty: 1781

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:32

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:40

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Ciekawy raport, i bardzo fajne podejście do gry ;) Chociaż uważam, że po podwójnym CK akurat juz powinien być win :P
Obrazek
Wariat napisał(a):
Shino napisał(a): firing formulae transfinite emergence projectora


AAAAYYY MACARENA!
<<

Mefju

Avatar użytkownika

Posty: 885

Dołączył(a): czwartek, 23 stycznia 2014, 16:23

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 10 listopada 2014, 23:52

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Bardzo fajnie opisana bitwa i musiało być ciekawie :) Chętnie też zagram kiedyś taką bitwę!
Proud member of:
"Towarzystwo wzajemnej adoracji wiecznego narzekania"
<<

Ryjówka

Avatar użytkownika

Posty: 24

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lipca 2014, 09:47

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 11 listopada 2014, 12:51

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Bitwa była bardzo fajna :D

Na początku zupełnie się gubiłam w kolejności aktywacji... szczególnie, gdy oddziały musiały odpowiednio zgrywać się ze swoimi sojusznikami. Powodowało to niejednokrotnie że ktoś zostawał zupełnie zapomniany - np syrenka zasłonięta przez wilka ;P Gdy jednak nieco bardziej podzieliliśmy się polem bitwy od razu poszło sprawniej. Na pewno musimy to powtórzyć!

Też jestem za tym że podwójny casterkill wygrywa grę ;D I wcale nie dlatego, że zrobiła to moja piękna eKaya! ;)
Obrazek
<<

PiotrA

Posty: 143

Dołączył(a): niedziela, 31 sierpnia 2014, 21:40

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 11 listopada 2014, 20:20

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Jak Cyel napisał. Menoth rozstawił się na flance i w centrum. Cyngar praktycznie całkowicie skupił się na flance, dzięki czemu mogliśmy go prawie całkowicie olać;) Do łapania kul od gunmages'ów posłaliśmy Blood Witches i Stalkera Orborosu. Dodatkowo czaił się tam Aiakos ze Stalkerem. Potem walka z Cygnarem polegała głównie na przesuwaniu się w stronę coraz bardziej mięknących sił Menothu.

Po stronie przeciwników wyróżnił się dzielny dudziarz, który chowając się za coverem wytrzymał atak całego WSC i druidów orborosu uniemożliwiając Deneghrze dwa razy kontrolować centralną strefę:)

Gra była faktycznie ciekawa tylko nasze frakcje (Cryx i Orboros) nie były do końca przygotowane na grę na Attrition. Tak czy siak polecam:)
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1235

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post środa, 19 listopada 2014, 17:12

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Cóż, ten eksperyment się sprawdził i na pewno będzie powtórzony w przyszłości, być może ze zwiększoną liczbą graczy/punktów :) Następny eksperyment to gra na solidnie zastawionym terenem stole (a la Mordheim/Necromunda) jak przystało na skirmish...szkoda, że nie sprawdzi się to przy udziale każdej z frakcji bo podejście do ignorowania LOS/trudnego terenu jest w WM&H straszliwie zero-jedynkowe (tzn prawie cała frakcja ignoruje albo prawie cała frakcja nie ignoruje zamiast wypośrodkowania).

Co do dużej gry jeszcze, to doświadczenie z nią pokrywa się z podobnymi grami w WH40K - gra nabiera fajnego, strategicznego balansu.

Nawet jeśli coś jest przegięte (pierwszy raz spotkałem np feat Deneghry...WTF!? :shock: kto to wymyślił? To dopiero Attrition przez duże "A", Piotrze :) ) albo ma dzikiego farta, to nie ustawia z automatu całej gry tylko po prostu pozwala uzyskać przewagę na jakimś jej odcinku. A na innych odcinkach już trzeba sobie radzić bez tego i ta jedna rzecz traci swój wpływ, który w małej bitwie byłby przytłaczający.

Dodatkowo zmniejsza się szansa, że granie bitwy jest nudną formalnością z powodu nierównego match-upu, bo małe armie łatwo mogą być przegięte w jakimś kierunku, z dużymi trudniej, zwłaszcza, gdy gracze wystawiają się na ile punktów mogą, w celu zwiększenia epickości ;) I w rezultacie armie są bardzo różnorodne, mające po trochu tego i owego, przez co nacisk z tego co się robiło przed Forward Kommanderem przechodzi na to co się robi na stole wraz z innymi graczami ( mmm :twisted: ) Wydaje mi się, że to przesunięcie nacisku z tworzenia list na faktyczny gameplay , dzięki zwiększeniu rozmiaru gry, przyświecało np twórcom nowego formatu z 75pkt armiami (Iron Gauntlet?)
<<

Koza

Avatar użytkownika

Posty: 1781

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:32

Frakcja: Circle Orboros

Post środa, 19 listopada 2014, 17:17

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

WM nie jest skirmishem, a już zwłaszcza nie jak gracie na 100+ punktów :P Zawalenie stołu terenami to słaby pomysł. To co mieliście u siebie w połączeniu z kilkoma murkami w różnych miejscach w okolicach środkowej osi stołu powinno być optymalne ;)
Obrazek
Wariat napisał(a):
Shino napisał(a): firing formulae transfinite emergence projectora


AAAAYYY MACARENA!
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1235

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post środa, 19 listopada 2014, 17:33

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Nie no, "gęstą" grę planuję na zdecydowanie małe punkty, może nawet poniżej 50.

Co do skirmishu to się absolutnie nie zgodzę, ale mam wrażenie, że już toczyliśmy tę dyskusję viewtopic.php?f=28&t=1922&start=40 :D

PS: O multiplayerowej grze na kilku warcasterów też wszyscy na internetach mówili , że to "słaby pomysł" ;P
<<

Koza

Avatar użytkownika

Posty: 1781

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:32

Frakcja: Circle Orboros

Post środa, 19 listopada 2014, 17:35

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Nie wiem kto tak mówił, my już w Wawie graliśmy kilka takich gier ;)
Obrazek
Wariat napisał(a):
Shino napisał(a): firing formulae transfinite emergence projectora


AAAAYYY MACARENA!
<<

Arhain

Avatar użytkownika

Posty: 5233

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:59

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Grymkin

Post środa, 19 listopada 2014, 17:45

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

It's all fun and games until eButcher feats for 20+ tokens :mrgreen:
Było fajnie, ale sklep zdecydowanie nie był najlepszym miejscem.
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5275

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post środa, 19 listopada 2014, 18:40

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

Z przyjemnością bym coś takiego zagrał! Świetny raport, fajne zdjęcia i wspaniała inspiracja!
yaro napisał(a):dobra masz dluzszego w internecie. Brawo.
<<

Dominig

Posty: 7

Dołączył(a): niedziela, 13 grudnia 2015, 16:29

Post niedziela, 13 grudnia 2015, 16:39

Re: Kaya&Deneghra vs Caine&Severius 100pts

WOW, świetny raport. Fajnie ze wszystko pomalowane i na ładnych terenach ;)

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości