FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

BartMachine

<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 listopada 2015, 01:32

BartMachine

Dział bardzo już obumarły, a szkoda.
Czas coś z tym zrobić ;)
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 listopada 2015, 01:32

Re: BartMachine


Mistrzostwa Polski 2015


Pierwsze MPki, mój trzeci master.Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu, świetnie się bawiłem i przypasowałem kolejne nicki z forum do ludzkich twarzy :)

Obrazek

Co do list - ostatnio bardzo spodobała mi się tak złożona Harbi.Niektórzy krzywo na mnie patrzyli, słysząc, że jest to moja odpowiedź na spamy piechoty (jest tu około 32 modeli).Koniec końców, feat, tough, martyrdom i Erranci robią swoje a samą listą świetnie mi się gra.
Z kolei na Ansona nie miałem pomysłu.Działać działało, ale dopóki nie wyjdzie HoJ, będę miał problemy ze stworzeniem podobającej mi się listy.

Zaczynamy!


Gra 1 - Kondzioro - Incursion - Harbinger vs Jaga-Jaga

Czyli od razu z grubej rury.Po podejściu do stołu okazało się, że będę grał z minionami.Kondzioro przyniósł ze sobą Carvera i Babę-Jagę w ADRach.Po krótkim namyśle postanowiłem, że zagram Harbingerką.

Jaga-Jaga, the Death Charmer
* Bull Snapper
* Blackhide Wrastler
Bog Trog Ambushers (Leader and 5 Grunts)
Gatorman Bokor and Bog Trog Shamblers (Leader and 9 Grunts)
Croak Raiders (Leader and 9 Grunts)
Croak Raiders (Leader and 5 Grunts)
Gatormen Posse (Leader and 2 Grunts)
Gatormen Posse (Leader and 2 Grunts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt)
Gatorman Witch Doctor
Totem Hunter

Wygrywam inicjatywę i wybieram zaczynanie, by zdobyć jak najbardziej możliwą kontrolę flag.Kondzioro bierze stronę z lepszymi terenami.

Obrazek

Runda 1.1

Wszystko do przodu, Erranci dostają tougha, Avatar enliven, Reckoner fortify, a Seneschal ustawia się, by w następnych turach kontestować flagę i być jednocześnie w zasięgu martyrdomu.Księga no-KD

Obrazek

Runda 1.2

Zaczyna się mordowanie.Zielone Croaki zabijają dwóch Errantów, czerwone pakują do KESa (mógł tu być 1 martyr).Jaga rzuca escort, ghostly na prawych Gatormenów oraz poltergeista na Totem Huntera.Zombify na zielone żabki i reszta armii pozycjonuje się.

Obrazek

Runda 2.1

Nicia szarżuje na zielone żabki zabija jedną, druga zdaje tougha i sprint b2b z lewą flagą.Erranci dostają tougha i odpowiadają ogniem.Rhoven & Co. ustawiają się, gotowi, by w następnej rundzie zdobywać cpki.Chór hymni battla,a Reckoner strzela do jednego z lewych Gatormenów, który ginie.Avatar dostaje enliven.KES już kontestuje flagę, a Harbi ustawia martyrdom do niego i FEAT! Księga no-KD.

Obrazek

Runda 2.2

Jaga odpowiada FEATem!Wiedziałem, że w tej turze muszę się martyrdomować, ponieważ po martyrdomie zabity nie zamienia się w zombi, a więc feat nie działa.Dlatego też pomiędzy strzałami wszystkich Croaków, toughem, martyrdomem i słabymi rzutami na trafienie większość Errantów zostaje podpalona, a KES nadal stoi.Jeden z prawych Gatorów dostaje animusa snappera i szrżuje w Erranta, by contestować flagę.Nie dostał obrażeń z feata (arm 20), a Errant został raz zmartyrowany i raz nietrafiony.Hunter z poltergeistem skacze do flagi.Zielone żabki dostają zombify i reszta armii wiele nie robi ze względu na feata Harbi.

Obrazek

Runda 3.1

Czas zacząć zdobywać punkty!Jeśli nic mi nie przeszkodzi, zdobędę dwa.
Harbi rzuca guided hand na Errantów (kostka na trafienie) oraz +2 mov na szarży.Szarżujący Rhoven & Co. nie zabijają samotnego Gatora.Chór śpiewa battle na oba jacki.Avatar dostaje enlivena i dokończa robotę nieudolnego visgotha i jego ziomków.KES stoi jak stał, czyli po uszy w bagnie.Erranci dostają tougha i szarżują w Croaki i czyszczą co nieco.Nicia partyzantuje kolejne żaby i wraca do flagi.I tu jedna moja pomyłka - dowiaduje się, że Hunter ma stealtha.Ostatecznie decyduję się w niego assaultować, zabijam go i zdobywam dwa punkty.Księga no-KD

2:0 - PoM

Obrazek

Runda 3.2

Zasadzka!
Spod lewej krawędzi stołu zaczynają wyskakiwać Bogi Trogi!
Przy prawej fladze żaby strzelają po KESie, Rhovenie i kumplach.Wrestler cofa się przed Avatarem.Zielone Croaki wybijają Errantów niemal do końca.Zombify poszło na lewe Gatory.Bog Trogi okładają Nicie dzidami, jednak dzięki def 16, awe i martyrdomowi kobita przeżywa.

2:0 - PoM

Obrazek

Runda 4.1

W tej turze mam nadzieję na kolejne punkty.Środkową flagę kontestuje samotny Shambler, jednak przy lewej roi się od Ambusherów.
Zabijam samotnego zombie przy środkowej fladze.
KES rusza się 2" w bagnie (?), Harbi rzuca crusaders call i chowa się w okopie.Chór śpiewa battle.Avatar szarżuje kontestującego lewą flagę lewego Gatora z zombify i odpala Gaze(y).Nicia z Reckonerem sieką Bogi Trogi.Scoruję kolejne dwa CP.
Księga no-KD.

4:0 - PoM - niebieski proxy base przy lewej fladze to Avatar, który nie zdołał ustać na nierównej powierzchni

Obrazek

Runda 4.2

KES został zabity!Die hard, zginę w następnej turze
Wrestler zabija Rhovena i Giusa (a może Cassiana?).Żaby strzelają w tył Avatara (nic nie wyłączają).Snapper szarżuje w Nicie, jednak wybiegł z kontroli nie nie boostuje ataku.Generalnie wszystko biegnie, by kontestować lewą flagę, Gaze Avatara mocno przeszkadza.
KES ostatnim tchnieniem kontestuje prawą flagę.

PoM 4:0

Obrazek

Runda 5.1

Zabijam ostatnie kontestujące lewą flagę modele Avatarem, Reckonerem i Nicią - foto wyszło wyjątkowo zamazane.

PoM 5:0 - Wygrana na scenariusz

Bardzo miła gra, mieliśmy także dodatkowe atrakcje w postacie Fluffiego i Barbary stół obok - polecam :D


Gra 2 - Duży Szkapa - Reckon - Durst vs Lucant

Syntherion i Lucant.W obu przypadkach Durst wydał mi się lepszym wyborem.So here we go!

Father Lucant, Divinity Architect
* Corollary
* Inverter
* Inverter
Transinfinite Emergence Projector & Permutation Servitors
Optifex Directive (Leader and 2 Grunts)
Reciprocators (Leader and 4 Grunts)
Reductors (Leader and 9 Grunts)
* Transverse Enumerator
Attunement Servitors
Enigma Foundry
Enigma Foundry

No to pierwszy raz przeciwko temu wielkiemu, metalowemu dildo :D
Wygrywam inicjatywę i zaczynam.Szkapa wybiera stronę, której nie chciałem :D

Obrazek

Runda 1.1

Jacki dostają po 1 focu, Anson zostaje na 1... Kell zajmuje pozycję w lesie, Zeloci i jacki do przodu, Durst wysysa focusa i rzuca wos.

Obrazek

Runda 1.2

Wszystko do przodu!Lucant rzuca watchera i deceleracje.

Obrazek

Runda 2.1

Obydwa Reckonery dostają po 1 focu.
Zeloci modlą się o fervor i mini featują.Podchodzą i rzucają bombkami (z perspektywy czasu, gdyby pobiegli, spisali by się dwa razy lepiej).
Chór śpiewa battle na oba Reckonery, które strzelają i z boostami wbijają łącznie 3 kratki enigmie..
Repenter się dokłada i wszystkie 3 jacki stoją b2b.Templar podchodzi a drugi Repenter się do niego tuli.Kell snajpi 2 Reductorów.Reckoner i Templar dostają po enlivenie.Eiryss nie wie co robić, więc siedzi w tym samym miejscu.

Obrazek

Runda 2.2

Lucant podtrzymuje watchera.Dwie flary strzelają w Zelotę i obie mają straszliwe znioski przez co go nie sięgają.Lucant rzuca positive charge na Invertera bliżej Reciprocatorów (kto wymyślał te nazwy?!) i strzela dissolution boltem w Zelotę blokującego szarżę Reciprocatorom po czym go zabija (się zachciało porzucać bombami..) i FEAT! Reciprocatorzy szarżują w Repentera i zostawiają go na paru kratkach bez prawej ręki.
Wielkie, metalowe dildo posuwa się do przodu i spreja mi po supporcie zabijając reclaimera, vassala i chórzystę - lekcja przyjęta.
Enigma wypluwa poległych Reductorów a UA podpala Zelotę.

Obrazek

Runda 3.1

Daję 2 foci na Templara i po 1 na Reckonery.
Kell strzela po Reductorach, zabija jednego.
Zeloci się ustawiają, by jak najbardziej utrudnić manewrowanie watcherem i bombkają po Reductorach.Od tego momentu zaczynam popełniać błędy.
Templar szarżuje za darmo (objectiv) w Invertera, ale ma w reachu obu więc Szkapa nie rusza się z watchera.Bije dwa razy boostowane -4 i zadaje całkiem niezłe obrażenia lewemu Inverterowi.Następnie posuwa się Reckoner i atakuje prawego Invertera.Templar dostaje enliven.Drugi Reckoner ustawia się bliżej Dursta i zabija Reciprocatora.Anson podchodzi do niego b2b i FEAT! I jedna, mega głupia rzecz, która była całkiem ważna później - Eiryss podchodzi do Reciprocatorów i ustawia się tak by zakazać alokacji wrogim vectorom.

Missing photo

Runda 3.2

Szkapa podtrzymuje watchera, olewa Eirysske i w miarę przeczekał mojego feata, ponieważ nie mogłem zaalokować foca w mojej turze (przez nią).Mało się dzieje, głównie dobijanie Zelotów.Enigma podchodzi i wypluwa Reciprocatora, ci z kolei dobijają Repentera.Wypluty bije Vassala, ale transferuję hit na jacka.

Runda 4.1

Durst w akcie desperacji szarżuje Enigmę.Templar bije lewego Invertera, ten zostaje na 4 kratkach.Bije Reckonerem w innego Invertera (nie ruszam się nimi, żeby nie sprowokować watchera.Z powodu używanie proxy base zamiast Reckonera (nie mieścił się) nie ogarnąłem, że Vassal nie widzi Templara, by dać mu ancillary i dobić Invertera.Zaczynam podchodzić i prowokuję watchera... prawy Inverter zabija vassala a lewy zostaje na 4 kratkach.Lewy Repenter stawia czoła wielkiemu, metalowemu enginowi, blokując go.

Missing photo

Runda 4.2

Nagły zwrot akcji.Reciprocatorzy zabijają Eiryss.Pralka alokuje 2 foci do jednego Invertera i dzięki konwergenckim machlojkom jacki będą miały łącznie 5 darmowych foców.Lucant używa positive charge i szarżuje w lewego Reckonera... po czym na -1 zostawia go na 3 kratkach (pała i cortex).Prawy Inverter nie trafia lepszym atakiem i nie dobija zmasakrowanego Reckonera, dokupuje atak i go niszczy.Dokupuje jeszcze 2 ataki w prawego Reckonera, który nadal stoi.
Lewy Inverter także nie trafia lepszym atakiem.. po czym niszczy połowę Templara i zostawia go z cortexem i buzdyganem obok castera.

Runda 5.1

Templar dostaje 3 foci, battla i zabija Lucanta.

Obrazek

Wygrana przez caster kill

Nie jestem zbyt zadowolony z tej gry, zrobiłem parę ważnych błędów, a sytuacja, w której doszło do możliwości ck była całkiem fartowna.
Niemniej jednak skończyło się, jak się skończyło, a ja wciąż mam szansę na niezły wynik ;)


Gra 3 - Kruker - Destruction - Durst vs eKromac

Tu miałem trochę rozkminy.Kruker ma pKruegera i eKromaca w ADRach.Od brania Harbi powstrzymywał mnie pKrueger (reach na Bloodtrackerkach oraz jego feat), nigdy go nie spotkałem.Nadal nie wiem, co w sumie było by lepsze, ale skoro Ansonem nie bałem się tak bardzo pKruegera, to go biorę.

Po ostatnich wycinkach lista wygląda tak:

Kromac, Champion of the Wurm
* Argus
* Argus
* Gorax
* Ghetorix
* Warpwolf Stalker
Druids of Orboros (Leader and 5 Grunts)
* Druid of Orboros Overseer
Shifting Stones
Blackclad Wayfarer
Blackclad Wayfarer
Druid Wilder
Lord of the Feast

Wygrywam rzut na inicjatywę i biorę stronę bez dwóch trudnych terenów przed deployem (moje 5 jacków prędzej się ze..złości niż przez nie przejdzie.
Kruker dużo w deployu nie ma, Argusy po dwóch przeciwnych stronach, Gheto na środku, Stalker moja lewa.

Runda 1.1

Wszystko do przodu, Druidzi stwarzają pochmurną atmosferę na stole, Kromac rzuca upkeepami (hyper agressive, darmowy animus na jakąś bestię, pewnie stalker).

Jest to niestety jedyne foto, o pozostałych zapomniałem:/

Obrazek

Runda 1.2

Po focu na jacka - standard.
Durst ciągnie wraka i rzuca wos.Jacki do przodu, Reckonery tworzą trójkąt z Ansonem (w sensie b2b).Chór rzuca shielding, Zeloci warding i minifeat, Kell zabija Druida, Eiryss próbuje flankować (?).

Runda 2.1

Szczerze, jakoś tego nie ogarnąłem.LotF strzela w Templara i znaduje się za nim w samym środku mojego supportu.Zabija mechanika, chórzystę a Vassal 3 razy unika jego ataków (my hero!).Nikt nie oblał testu odwagi.
Lewy Argus biegnie za objectiv.Prawy szarżuje w prawego Repentera, nie trafia combo strikiem, ale i tak mocno go rani (wyłączył którąś rękę).
Lewy Blackladen celuje w lewy wrack i zabija 4 Zelotów.Prawy zabija Kella i nie trafia Reclaimera (kolejny hero!)
Gheto biegnie mocno na lewą flankę, obok lewego Argusa.Stalker biegnie na prawo, tak ze 4" od objectivu.Kromac podchodzi, kamienie wokół niego (nie chytają Stalkera), Druidzi kurzą, reszta podchodzi.

Runda 2.2

Po 2 foci na Reckonery.
Ok, trzeba pozbyć się LotFa.Zadanie dla Dursta (co, jak się okazało, miało przegrać mi grę w słaby sposób).Ciągnie z wraka, podchodzi i bije w LotFa.
Nie trafił.. (trafia od 4).
Dokupuje atak.
Trafił!
Zabijam na 10 na 3 kostkach
6...
Boundless charge na Templara i FEAT!
Vassal ancillary attack dla Reckonera, zabija LotFa z palcem w nosie.Chór battluje jacki.Zeloci podchodzą do przodu i fervorzą.Jeden rzuca w Gheto, 6 obrażeń.Inni zabili prawego Blackladena.Reckonery wchodzą do strefy i z ancillary zestrzeliwują Gheto.
Prawy Repenter nie trafia Argusa.Aktywuję Templara.Plan był taki - szarżuję w Druida, beatback do Stalkera, ma nadal 3 foci.Pewnie nie zabije - ale to nadal 26 arma w środku armii.I tu zobaczyłem swoją największą pomyłkę - między Druidami a Ansonem stoi tylko Templar.
Ansonem bez stancji - bo bił LotFa.
A LotFa zabił Reckoner.
W tym miejscu jest praktycznie koniec - Templar pobił Stalkera i koniec tury.

Runda 3.1

Drudzi przyciągają Dursta (Kruker o mało nie przyciągnął go do jacka, kapnął się w ostatniej chwili, niech to szlag :D ).
Kamyki teleportują Kromaca.
Ten FEAT! i stoi przed Ansonem z 7 furiami.
Smutek.Tyle.

Przegrana przez caster kill

Miło mi się grało, szkoda mi było tylko braku stancji - w sumie jedyna, kluczowa rzecz.Przez zniszczenie Gheto zdobywałem niezłą przewagę na attrition, a kończyłem featem.No ale cóż - uczymy się ;) jak oberwiesz po dupsku mocno, to na długo będziesz pamiętał.


Koniec dnia pierwszego

Okazało się, że pub, do którego mieliśmy pójść jest już przeludniony, więc wylądowaliśmy w Machinarium ;) dzięki pilotażowi Heru pozwiedzaliśmy trochę Warszawę.Wycieczka przez park w ciemnościach, jakieś stare magazyny wojskowe, prawie jak Czechowice :D
Wieczorek uważam za udany.
Na koniec udaliśmy się do izby na nocleg.

Dzień drugi

Następnego dnia pobudka, śniadanko i wio!


Gra 4 - Stegadon - Fire Support - Harbi vs pDenny

Więc Cryx.Czas sprawdzić jak ta moja Harbi poradzi sobie z prawdziwym morzem piechoty
Zaglądam do list a tu niespodzianka!Haga w obu:) przezorny zawsze ubezpieczony
Stegadon miał pDenny oraz Gor3shada.Po wybraniu list był przekonany, że wezmę Dursta.

Warwitch Deneghra
* Deathripper
* Defiler
* Skarlock Thrall
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts)
Mechanithralls (Leader and 5 Grunts)
Mechanithralls (Leader and 5 Grunts)
Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls
Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls
Satyxis Blood Witches (Leader and 5 Grunts)
* Satyxis Blood Hag
Satyxis Raiders (Leader and 9 Grunts)
* Satyxis Raider Sea Witch
The Withershadow Combine
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist
Satyxis Raider Captain
Warwitch Siren

Nie mam pojęcia czym były ostatnie 2 pts.

Wygrywam rzut na inicjatywę i biorę zaczynanie.

Obrazek

Runda 1.1

Niemożliwe.. wszystko biegnie!Erranci dostają tougha i prą przed siebie, nie przesadzają, chociaż 14" TR Satyxisek i tak ich dosięgnie.Harbi biegnie i już jest piaskiem z podstawki w strefie.KES gotowy kontestować strefę.Avatar ma pozór na obie strefy.Nicia wybiega 8" od Harbi, przeszkadzać w szarży Satixiskom (8" od Harbi, modele ją atakujące niemal zawsze są w awe co czyni ją 18 def na living modele).Durant fortyfikuje Reckonera.Reszta podchodzi.Księga no-KD.

Obrazek

Runda 1.2

Arknod kurcze podbiega pod Errantów fociem od syreny.Denny zabija podwójną spreją dwóch Errantów i korozjuje Nicie.Satyxisy szarżują po Errantach.
Awe, martyrdom, tough, blokująca Nicia i nie żyje tylko 3 Errantów.Reszta armii dosyć asekuracyjnie.Widzicie Hagę?W następnej turze zaliczy zgona.

Obrazek

Runda 2.1

Głowny plan - zabić Hagę.Nie mogę stracić martyrdomu, kiedy przeciwnik nie może mi w castera czarować, ani strzelać.
Harbi rzuca guided hand na Errantów, crusaders call oraz FEAT!
Erranci dostają tougha, podchodzą, zabijają parę Satyxisek, a tych trzech przy jackach zabija dwie Bloodwitche blokujące LOSa do Hagi Reckonerowi.
Rhoven daje Menoth Sight Reckonerowi a spółka pomaga Errantom przy Satyxisach.Chór battluje jacki.
Gwóźdź tury!Reckoner szarżuje na 10" w Hagę i zdejmuje ją z 22".KES wchodzi do strefy.Avatar z braku roboty szarżuje w kurcze arknoda - czuje się bezpiecznie dzięki featowi.Szkoda jednak, żeby Satyxisy szarżujące na ukos przy pomocy minifeata mu coś wbiły - więc Nicia szarżuje w Sea Witchke po czym ją zabija i sprintuje tam, gdzie stała.Księga no-KD.

Obrazek

Runda 2.2

Feat Harbi Cryxy zawsze boli.Satyxisy biją co nieco.Gorman rzuca olejem w Avatara.Denny zmienia pozycję, podchodzi pod swoją strefę, spreja kurczakiem po Errantach oraz rzuca crippling graspa w Reckonera, który o dziwo stoi przed nią.I o dziwo nie odpala feata.

Obrazek

Runda 3.1

Soł.Denny ma 17 arma i stoi przed moim Reckonerem.Skoro jest taka okazja, po co czekać, aż Denny odpali feata?Lepiej ją zabić.
Avatar shake it off - blajnd ełej.Chór battli jacki, Harbi odpala crusaders call oraz puryfikacje.Erranci strzelają do mcthralli i otwierają LOSa Reckonerowi do wrogiego castera.Rhoven ponownie daje Menoth Sight Reckonerowi - strzela z ancillary do Denny - trafia od 9, jednak jakby trafił jest na -2 i co ważniejsze, flara.Nie trafia, trudno.Nicia szarżuje mcthralla, z quickworka strzela do Denny, trafia od 9.Nie - trudno.Reckoner szarżuje w Denny.Po krótkiej kalkulacji postanawiam boostować assault i szarżowy atak.Trafiam z działa, aplikuje flarę i zadają poważne obrażenia na -2.Szarżowy atak zboostowany trafiam na 6 po czym ją zabijam.

Obrazek

Wygrana przez caster kill

Nie jestem pewien, co by się stało gdyby Stegadon nie odsłonił Denny - co prawda inaczej bym zagrał, wyczyścił bym więcej modeli, jednak nadal miał ich dużo, oraz feata.A Errantów zaczęło brakować.


Gra 5 - Ven - Custom Scenario - Durst vs eSeverius

Tę grę niemal zawaliłem zanim Ven podszedł do stołu.. ale o tym później.

Vena kojarzę z forum, miło się w końcu spotkać na turnieju.Miał ze sobą Harbinger oraz eSeviego.Obu casterów znam dobrze i wiem, że eSevy jest jedną z najlepszych (jak nie najlepszą) odpowiedź na PoM ogółem.także to musiał być Durst.

Hierarch Severius
* Revenger
* Judicator
* Reckoner
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts)
Temple Flameguard (Leader and 9 Grunts)
* Temple Flameguard Officer & Standard
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard
Kell Bailoch
Nicia, Tear of Vengeance
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor
The Wrack (3 wracks)
Vassal of Menoth

Dlaczego custom scenario?Otóż pomyliłem miejscami flagę z objectivem.. wyszło, kiedy już zaczęliśmy grać, więc rzucaliśmy jeszcze kostką które objectivy są wrogie i czy kontestują;P i nagle olśnienie - Ven ma idelną sytuację, by co turę dominować flagę a dojście do niej zblokować kolosem, przez co nie będę miał najmniejszych szans na kontestowanie.Łoo ludziska.Zapowiada się hardo.

Obrazek

Runda 1.1

Jacki dostają po 1, Durst jest na 1.
Wszystko do przodu, Zeloci warding, Anson rzuca deflection.Eiryss z Kellem mają pozór na czającą się Nicie.

Obrazek

Runda 1.2

Chór battluje jacki.TFG shield wall i do przodu.Revenger biegnie do przodu.Reckoner assaultuje w Zelotę.Judicator łącznie zabija jednego Zelotę.Kell kolejnych dwóch.Nicia wierci się w krzokach.Papa rzuca holy ward na TFG, reszta do przodu.

Obrazek

Runda 2.1

Reckoner dostaje 1, prawy Repenter 1.Chór, uwaga(!), passage!
Zeloci minifeat, warding i do przodu.Kell stara się strzelać po TFG ale wciąż za daleko.Nicia czeka.Reclaimer alokuje prawego Reckonera dwoma soulami.Reckonery strzelają do złego brata bliźniaka, wbijają trochę kratek.Reszta posuwa się do przodu.

Obrazek

Runda 2.2

Chór battli passage.Papież podchodzi, featuje i przejmuje 4 Zelotów.Zeloci zbijają się w kupkę nieszczęścia, po której spreja wraży kolos.Spółka szarżuje w prawego Repentera, a Rhoven w objectiv.Repenter traci korbacz.Reckoner szarżuje w objectiv i dobija go.Oho, zaczyna się.TFG minifeat i biegi.Nicia biegnie wiązać Kella i Eiryss.

VenoPoM 1:0

Obrazek

Runda 3.1

Wszystkie jacki dostają po focu.
Chór battluje.Repenter podchodzi do Nici, po czym pali ją żywcem.Eiryss ściąga holy warda, a Kell w końcu zabiera się do roboty i zabija dwóch TFG.
Templar dostaje dwa soule od Reclaimera i enliven od Vassala.Reckonery stają b2b ze sobą i zabijają TFG blokujących szarżę na kolosa.Durst ciągnie wraka, dołącza się do Reckonerów, tworząc trójkąt, rzuca boundless charge na Templara i FEAT! Templar szarża w kolosa.Niszczy mniej niż połówkę.

VenoPoM 1:0

Obrazek

Runda 3.2

Chór battli jacki.TFG szarżobieg to w Reckonera, to w Vassala, blokują enliven Templarowi.Z powodu ashen veila TFG nie trafia Vassala.Kolos niszczy coś koło połowy jacka.Reckoner wyłącza mu prawą rękę, ale nadal ma sporo kratek, a mechanik siedzi sobie koło Repentera.Revenger podchodzi do przodu.Papa podchodzi do flagi i arknoduje admonisher w Reclaimera, po czym go zabija.Smutek, on miał 4 dusze.

VenoPoM 2:0

Obrazek

Runda 4.1

Coś tu nie gra.Papa jest coś za daleko.Zaczynam mierzyć LOSa i okazuje się, że Reckoner może wykonać całkiem ładny assault w gołego papieża.Pod ręką jeszcze Repenter zajmowany przez Rhovena.
Idę na to.
1 foc na lewego Reckonera, 3 na prawego oraz 2 na prawego Repentera.
Kell z Eiryss zabijają TFG wiążącego Vassala.
Chór battli jacki.Muszę pozbyć się Rhovena.Szukam karty mechanika, by sprawdzić czy ma broń.Po czym okłada visgotha kluczem.Nietrafił.
Lewy Reckoner szarżuje w visgotha (assault) nie trafia.
Prawy Reckoner assault w Papę.Trafia, aplikuje flarę i zostawia go na paru kratkach.Lewy Vassal podchodzi do assaultującego Reckonera, ten ancillary w Rhovena.Rhoven ginie a Repenter strzela boostowaną sprejką w papieża, paląc go.

Obrazek

Wygrana przez caster kill

To nie był zły matchup.Powiedziałbym nawet 60-40, ale śmieszna pomyłka ze scenariuszem zmuszała mnie do podjęcia innych decyzji, a mogło się skończyć kiepsko, przez zblokowanie mnie na scenariusz.


Tak więc pierwsze MPki zakończyły się dla mnie niemałym sukcesem, de facto jest to pierwszy turniej na którym byłem x-1 (no, nie licząc Gnomiconu, na którym działy się różne dziwne rzeczy, a trupy walały się po podłogach :D ).

Obrazek

Skończyłem jako 8 i o dziwo najlepszy we frakcji.

Będę wdzięczny za wszelakie opinie, krytykę odnośnie pisania ;)
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

Jasif

Avatar użytkownika

Posty: 2791

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 01:25

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 17 listopada 2015, 10:44

Re: BartMachine

Spoko to naskrobałeś :)
Kat napisał(a):Mozna cisnac beke z jasifa ale pewnego stopnia buractwo to buractwo
Kat napisał(a):To na wuj sie wogole odzywasz w tematach nie chwalacych pp?:)
Obrazek
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3200

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 listopada 2015, 12:31

Re: BartMachine

Fajny raport i gratki wyniku :)

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć, że Durst był znacznie ciekawszy imo od Harby. Harby imo nie radzi sobie ze spamem piechoty (czego przykładem mogła być gra z Cryxem - gdyby przeciwnik nie wystawił casterki to byś został zalany morzem piechoty z którym już nie bardzo miałeś co zrobić. Na trzy jacki i support do nich wydajesz 31 punktów - to strasznie dużo :)

Z rzeczy którą zauważyłem (albo ich nie opisałeś) : w grze z Cryxem nie dałeś na avatarze gaze of menoth co raczej wystarczyło by z drugiego końca stołu nie zaszarżowały Ci satyxie w Reckonera (musiały przejść obok Avatara z tego co widać na zdjęciu). Pewnie jeszcze parę szczegółów by się znalazło, ale ogólnie było ok (o czym świadczy wynik ;) ).
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

doctorkoza

Avatar użytkownika

Posty: 2434

Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2013, 10:11

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Khador

Post wtorek, 17 listopada 2015, 12:36

Re: BartMachine

Młody po prostu na każdy turniej bierze duży worek swojego szczęścia :D
a tak poważniej to graty wyniku.

Co do samego pisania - raport fajny - sam styl dużo łatwiej przełknąć kiedy człowiek jest zaznajomiony z Twoją osobą ;)
ObrazekObrazek
Karpiu napisał(a):Powiem tak troche podpierajac sie starzem

Musza napisał(a):
Karpiu napisał(a):Ehhh Musza jak zwykle gra trzeci rok trzema Casterami w Circlu na krzyz :D
Zagraj Cygnar Zobaczysz :D


skargi, zażalenia oraz dziwne propozycje prosimy podsyłać na adres: jestem@zazdrosny.pl
<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 listopada 2015, 13:08

Re: BartMachine

Dzięki za pozytywne komentarze :)
Harbi niestety idzie do poprawki:/ a jeśli chodzi o styl, dbałem by nie była to tylko techniczna relacja gier, ale też coś z jajcem :D
Będę tu co jakiś czas wrzucał kolejne, jak zdjęć nie będę zapominał robić ;)
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

Miki

Avatar użytkownika

Posty: 26

Dołączył(a): poniedziałek, 1 czerwca 2015, 12:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 listopada 2015, 17:48

Re: BartMachine

Bardzo mi się podoba, szczególnie, że sam gram PoM :). Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, czym jest "nowy HoJ" ?
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1934

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 17 listopada 2015, 18:06

Re: BartMachine

Hand of Judgment
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

gobei

Avatar użytkownika

Posty: 675

Dołączył(a): wtorek, 7 maja 2013, 17:18

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 17 listopada 2015, 20:15

Re: BartMachine

Bart, jak ty to robisz ze wyrabiasz sie z robieniem zdjec? Zatrzymujecie czas czy przestales byc wladca czasu?
NIE WYRAZAM ZGODY na uzywanie moich danych, mojego nicka ani wynikow uzyskanych przeze mnie na turniejach na porzeby tak zwanej ,,ligi ogolnopolskiej
<<

kondzioro

Posty: 1363

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:56

Frakcja: Cryx

Post czwartek, 19 listopada 2015, 17:29

Re: BartMachine

Bart jeszcze raz dzięki wielkie za bitwę, była naprawdę bardzo przyjemna :)
W perspektywie czasu uważam, że bez sensu odpaliłem tego feata, ale cóż - człowiek się na błędach uczy :)
<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post czwartek, 19 listopada 2015, 18:52

Re: BartMachine

Mnie również się miło grało ;)
Ano fakt - turę później dałby mocno w kość bo byłem errantami już za daleko

Następnie planuję coś skrobnąć z turnieju w Krakowie w tą sobotę :)
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post sobota, 21 listopada 2015, 01:03

Re: BartMachine

Piątek w Gnomie.W sumie tradycja :) (prawie) zawsze pełno ludzi, miła atmosfera, taki antydepresant na koniec tygodnia.
Z racji, że mój pomysł na Harbi trochę podupadł zacząłem szukać znowu czegoś do grania - padło na Reclaimera.Gość jest mocny i fajnie się nim gra :)
Mała rozgrzewka przed turniejem - partyjka z Kozą.W Gnomie zaczęło przybywać plejmat przez co stoły wyglądają jeszcze bardziej fajerancko ;)

Standard Reclaimer:
The High Reclaimer (*6pts)
* Vanquisher (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Bastions (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Idrian Skirmishers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Idrian Skirmishers Chieftain & Guide (3pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Temple Flameguard (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Temple Flameguard Officer & Standard (2pts)
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard (4pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Knight Exemplar Seneschal (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Covenant of Menoth (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Effigy of Valor

vs pButcher:
The Butcher of Khardov (*6pts)
* Ruin (10pts)
* War dog (1pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Black Dragon Officer & Standard (2pts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Black Dragon Officer & Standard (2pts)
Widowmakers (Leader and 3 Grunts) (4pts)
Winter Guard Infantry (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Winter Guard Infantry Officer & Standard (2pts)
* 3 Winter Guard Infantry Rocketeers (3pts)
Iron Fang Kovnik (2pts)
Kovnik Jozef Grigorovich (2pts)
Man-o-war Drakhun (without dismount) (4pts)
Saxon Orrik (2pts)
Ten-z-KD

Wygrywam inicjatywę, zaczynam, chcę mieć TFG na środku, Idrian na lewo oraz Bastionów z Vanquisherem na prawej flance.Koza wystawia Gwardię na lewej flance (gdzie mieli być Idrianie) i trochę popsuł mi plany.Idrianie lądują na centro-prawo i rzucają Preya na jaśniejszych Black Dragonów.

Obrazek

Runda 1.1

Wszystko do przodu, Reclaimer szarżuje w TFG, próbuje zakryć jak największą część armii.Odrobinę pomaga objectiv.Tough na TFG.Reszta biegnie.

Obrazek

Runda 1.2

Koza zaczyna flankować.Preyowani IFP biegną.Oddalają się od Idrian, kierując się w stronę TFG.Czarni IFP minifeat, również bieg.Drakhun dostaje Fury (17 ps wm kontrszarża FTW!) a Gwardia Iron Flesha.Widowmakerzy strzelają po TFG i Idrianie, dwa razy nie trafiają i zabijają jednego TFG, które oddaje mi swą duszę.Reszta biegnie.

Obrazek

Runda 2.1

TFG dostają tough, podchodzą w shieldwallu i minifeatują.Idrianie podchodzą i zabijają paru preyowanych Black Dragonów.Vanquisher dostaje battla, po czym rzuca piękną znioskę w dwóch Widowmakerów oraz IFP, wszyscy giną.Ancillary podpala Fanga stojącego odrobinę dalej.Resztę armii pozycjonuję i w miarę zgrabnie chowam ją za chmurami (nie załapało się 3 TFG na lewej flance).Kładzenie chmur zużywa cholernie dużo czasu na zegarze.

Obrazek

Runda 2.2

Butcher upkeepuje oba czary.Preyowani IFP minifeatują i z shieldmarchem shieldwalują mi w chmury, zabijają Giusa (a może Cassiana?Kto wie.)Na prawej flance IFP shield wall i okładają dzidami Bastionów.Reszta armii nie robi nic ze względu na brak LoSa.

Obrazek

Runda 3.1

TFG dostają tougha, wiele się nie ruszają (boję się kontrszarży), podpalam jak najwięcej Fangów (mają arm 22), Idrianie coś tam szkrobią, coś tam próbują strzelać.Vanquisher strzela w Butchera (widzi go, a 10" jest dokładnie nad zbitką Fangów), dewiacja zabija jednego mojego TFG, drugiego podpala.Ancillary podpala 4 Fangów, których chciałem złapać!Bastioni dają radę na prawej flance.Ponownie zasłaniam większość armii (TFG z lewej zaś się nie łapią).
Ustawiam 4 kluczowych solosów (Holt, Aiyana, Eiryss, Rhoven) blisko siebie i co gorsza, blisko rakiet, co bardzo źle się skończy..

Obrazek

Runda 3.2

Butcher upkeepuje czary, FEAT! IFP po prawej się nie łapią, ponownie biją się z Bastionami.Pomiędzy atakami z preyowanych Fangów i sprej Gwardzistów ginie wielu TFG, a ja dostaję dużo dusz.Ruin podchodzi (proxy base) i kradnie mi dusze!Karygodne.3 rakiety pod featem zabijają mi wspomnianych wcześniej solosów.. nie spodziewałem się, ale cóż :) zawsze się czegoś nowego uczymy.A!Ginie jeszcze Idriańskich guide, co daje bonus z preya.
Także, plan na następną turę?Zniszczyć Ruina!

Obrazek

Runda 4.1

Vanquisher dostaje 3 foci, Reclaimer zostaje na 10.TFG kombinują w samotnego Fanga, jeden biegnie do Drakhuna, by uniemożliwić my kontrszarże (ważne!).
Mam straszny młyn pomiędzy moim jackiem a Ruinem.Ze względu na brak lepszych opcji, wybiegam 3 Idrianami, wyłapując freestriki (jednego nie trafił).Vanquisher szarżuje na Ruina, zadając ok obrażenia.Robotę ma dokończyć KES a tu oczy węża na pierwszym ataku.To znaczy brak szarżowego ataku i chain attacku.Wbijam odrobinę obrażeń drugim atakiem i Ruin zostaje na +/- 11 kratkach, prawa ręka i cortex aktywne.Książka odpala aurę zakazu czarowania (tak gdyby oblita).Bastioni kontynuują walkę na prawej flance.TFG dostają tougha.Zasłaniam się odrobinę chmurami i kończę turę.

Obrazek

Runda 4.2

Na prawej flance nadal toczy się walka.Ruin z trzema focami nie zabija Vanquishera.Nie zabija go również samotny Fang (krytyk, knockdown) oraz szarżujący Kovnik.Zostaje na 4 kratkach, cortex i prawa ręka.W międzyczasie przypominam sobie, że nie aktywowałem Vassala w ostatniej turze.Trwa dobijanie TFG, walczę o dusze z Ruinem.KES ginie.

Obrazek

Runda 5.1

Obaj mamy już bardzo mało czasu na zegarze, a sklep zostanie za chwilę zamknięty, więc by nie przegrać na czas, decyduję się na mocno naciąganą asasynację immolacyjno - Idrianową :D .Vanquisher wstaje i dostaje dwa foci.Battluje się, headbuttuje Ruina i zabija Fanga (preyowanego).Bastionami zabijam oficera Idrian.Reclaimer podchodzi i próbuje strzelać immolacją w sztandar (ostatni żyjący preyowany IFP) pomiędzy szparą utworzoną poprzez otwarcie LoSa nad Ruinem.Brakuje 0,5" więc rzucam immolacjami w Butchera.Pierwsza boostowana nie trafia, druga boostowana trafia i boostowana nie zadaje obrażeń, trzecia nieboostowana trafia i boostowana wbija 5 kratek :D .FEAT! 6 Idrian.2 zabija sztandar, prey na Butchera, 4 strzela i zadaje chyba z 2 kratki.Szarża, kontrszarża z psa, ginie Idrian.2 robi kombinat bez szarży, nie ma obrażeń i trzech na szarży wbija jakieś 4 kratki.Butcher zostaje na ok 9 kratkach a mój caster siedzi goły na środku stołu :D

Obrazek

Runda 5.2

Sprejki w Reclaimera!Koniec

Afterthoughts

Czas, czas, czas.Reclaimer jest niesamowity na attrition ( Bastioni mieli wbite ok połowę obrażeń każdy), a został mi jeszcze feat.Brak czasu zmusił mnie do bezsensownej próby ratowania gry, co zakończyło się zresztą fiaskiem :D .Oprócz tego okrutnie zastawiałem się Idrianami przez całą grę.
Jak zwykle w przyjaznej atmosferze, wszyscy rozeszliśmy się w swoje strony ;)
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

SnoopJon-EpicBart

Posty: 1989

Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2014, 22:25

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post niedziela, 22 listopada 2015, 01:54

Re: BartMachine

Winter Storm

Ekipa z Bielska znów podbija Kraków ;) (no, może nie tym razem, ale wojujemy zawsze).
Turniej na 3 rundy na 10 osób, wybrałem się z zamiarem grania Ansonem (wersja z kawalerią, której jeszcze nie próbowałem) oraz standard HR.

Anson Durst, Rock of Faith (*6pts)
* Reckoner (8pts)
* Reckoner (8pts)
* Templar (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Exemplar Vengers (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Reclaimer (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Fuel Cache

The High Reclaimer (*6pts)
* Vanquisher (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Bastions (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Idrian Skirmishers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Idrian Skirmishers Chieftain & Guide (3pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Temple Flameguard (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Temple Flameguard Officer & Standard (2pts)
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard (4pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Knight Exemplar Seneschal (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Covenant of Menoth (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)
Vassal of Menoth (2pts)
Effigy of Valor

Jedziemy! :)

Gra 1 - Scull - Reckon - Anson vs pMorghoul

Scull miał ze sobą eXerxisa w wersji anty-przeciw-piechotnej (Draki, Incirdiarii itp itd) oraz pMorghoula na spamie ciężkich bestii.Problem sprawił mi fakt, że listy były w adrach, jednak po namyśle nie byłem pewien, czy Reclaimer poradziłby sobie z 4 ciężkimi bestiami (być może tak, ale dmuchałem na zimne), a Durst jest z reguły na Legion, Circle, gdzie trzeba te bestie pozabijać, więc wybór pada na paladyna.Scull wybiera, jak podejrzewałem, pMorghoula i gramy!

Master Tormentor Morghoul
* Cyclops Brute
* Aradus Sentinel
* Tiberion
* Titan Gladiator
* Titan Gladiator
Paingiver Beast Handlers
Paingiver Beast Handlers
Croak Raiders
Feralgeist
Mortitheurge Willbreaker
Paingiver Task Master (2pts)

Przegrywam inicjatywę, Scull chce zaczynać.W takim razie biorę stronę z dwoma górkami (no jak już człek bierze tego seneschala dającego huntera, to dostaje ten stół z 3 górkami..).Źle ustawiam się kawalerią (nie chciałem jej mieć za Errantami, a ci są naprzeciw żab).Ten wielki plastikowy masakrator to Gladiator w wersji extreme, prawdziwy kozak!
Obrazek

Runda 1.1

Generalnie cała armia do przodu :) Tiberion z Abuse pobiegł znacznie dalej, Extremal dostał Admonition

Obrazek

Runda 1.2

Erranci zaczynają Bitwę Dwóch Wzniesień, którą stoczą z Croakami o dwie górki.Początek jest świetny, zabijają dużo płazowatych.Reckonery szarżują w Tiberiona i boostują obrażenia, wbijając co nieco na -6 (jeden shield guard z Bruta).Husaria przemieszcza się na prawą flankę.Durst wosuje, oba Reckonery dostają po Enlivenie.

Obrazek

Runda 2.1

Żaby odpowiadają ogniem!Pomaga Sentinel.Liczne straty w Errantach, Reclaimer ładuje się duszami do pełna.Bestie przygotowują się do natarcia w następnej turze, Morghoul FEAT!

Obrazek

Runda 2.2

WoS podtrzymany, Reckonery koontynuują ostrzał Tiberiona.Erranci zabijają jedną żabę.Szarża Husarii!1 kratka w Tiberiona.. w Gladiatora trochę lepiej.Reszta się pozycjonuje i dolepia do jacków, oczekując feata.Anson FEAT!

Obrazek

Runda 3.1

Croaki dominują nad Errantami w Bitwie Dwóch Wzniesień.Extremal podchodzi i rzuca Vengersem w Reckonera, ten ginie, a dwóch innych kawalerzystów jest znokautowanych.Tiberion dobija kawalerzystę, następnie obiera za cel lewego Reckonera.Pomiędzy featem, a trafianiem na 7 (ashen veil + WoS) zadaje ok 11 obrażeń.

Obrazek

Runda 3.2

Ta tura należy do Ninja Feralgeista!
Oba Reckonery dostają po 3 foci, nie ma WoS.
Erranci nadal walczą o Wzgórza.Seneschal próbuje ratować sytuację szarżą.Zabija płazowatego z assaulta, nie ma zasięgu do drugiego na szarżowy atak.
Jeden kawalerzysta (proxy base) wstaje, podchodzi do Extremala, próbując wywołać Admonition.Nic.Drugi podchodzi.Dalej nic.Extremal pożałował, wbijam jakiś chory dmg na -8 trzy kostki.Chór oczywiście battli, oba Reckonery Enliven, Templar dostaje 3 soule.Reckoner podchodzi, tak by mieć reach do Tiberiona oraz Extremala.Ten wykonuje Admonition, w miarę blokuje szarżę Templara na Sentinela.Reckoner zabija Tiberiona.Feral wskakuje do Tiberiona.Reckoner ponownie zabija Tiberiona.Feral wyskakuje z Tiberiona.Templar szarżuje w Extremala, beatback by mieć w reachu Sentinela, zabijam Extremala.Feral wskakuje do Extremala.Ponownie go zabijam.Feral wyskakuje.A ja myślałem że to PoM ma upierdliwe modele!Trochę się zagalopowałem, szarżuję Reckonerem w Gladiatora, brakuje 0,5" i palę szarżę.
Przynajmniej Feral do niego nie wskoczy.

Obrazek

Runda 4.1

Przeliczyłem się co do wytrzymałości moich jacków.A ps 14 na Sentinelu wyglądał tak niewinnie :) .Tracę Templara (po drugim ataku pada tarcza), Reckoner traci działko i movement i Enlivenuje do tyłu.Cyclop szarżuje w kawalerzystę, zabija go ostatnim atakiem.Żabom nie udaje się zabić Seneschala.Morghoul cofa się oraz chowa za Paingiverami.

Obrazek

Runda 4.2

Morghoul ma 1 furię, decyduje się na CK.Reckoner po prawej dostaje 3 foci.Seneschal olewa Bitwę Dwóch Wzgórz i pomaga w realizacji planu, po czym zabija jednego przeszkadzającego Paingivera.Chór battli jacki, poszkodowany Reckoner zabija blokującego Paingivera.Vassal ancillary attack strzelam Reckonerem do Morghoula, na 10,bo czemu nie.Trafiam i zadaje 13 obrażeń :D .Anson szarżuje w Bruta i zabija go (boję się freestrike na Reckonerze), boundless charge na asasynującego Reckonera.Szarża w Morghoula, nie trafiam assaulta, boostuje trafienie na szarży, zadaję duże obrażenia (na +6), po czym spostrzegam, że Morghoul ma 3 furie.Wytrzeszczam oczy i zdaję sobie sprawę, że zreevował z zabitego Bruta.. mam jeszcze dwa foci, trafiam na 7.Po skomplikowanych obliczeniach nie boostowałem trafienia (miałem 2 foci, on miał 2 furie, nie wiem jak to liczyłem :D ).Rzucam 7, obrażenia na +6 i przymierzam się do dokupienia ataku.Scull oznajmia, że Morghoul nie żyje.
Ja mam zastój psychiczny.Tłumaczy mi, że Sentinel był na full furii, a Gladiatora zabiłem podczas transferów.

Obrazek

Wygrana przez caster kill.

Na początek myślę - duża szansa.Później zdałem sobie sprawę, że trochę się przeliczyłem i asasynacja wyszła trochę fartem i w sumie ciągłem to a nawet nie wiem kiedy zabiłem.
A może jednak nie - po grze dowiedziałem się, że RFPowana bestia nie oddaje furii, a Anson ma RFP na mie.. ee.. pałce?

Gra 2 - Tadeuszcz - Destruction - Reclaimer vs Butcher3

Tadeusz miał ze sobą Butch3ra, na którego czułem się dosyć ok, a może po prostu za bardzo bałem się spamu Doomsów, na który jeszcze nigdy nie grałem.
W każdym razie na pewno krzywo patrzyłem na Ruina, który - co za bezwstyd! - podbiera dusze.Koniec końców Reclaimer vs Butch3r.

Kommander Zoktavir, The Butcher Unleashed
* Ruin
* War dog
Alexia Ciannor & the Risen (Alexia and 9 Risen Grunts)
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts)
* Black Dragon Officer & Standard
Iron Fang Pikemen (Leader and 9 Grunts)
* Black Dragon Officer & Standard
Widowmakers (Leader and 3 Grunts)
Eiryss, Angel of Retribution
Iron Fang Kovnik
Iron Fang Kovnik
Kell Bailoch
Ogrun Bokur
Saxon Orrik

Obrazek

Przegrywam inicjatywę, ale dostaję dokładnie to co chcę, czyli zaczynanie oraz lepszą dla mnie stronę :D (obawiałem się odrobinę 2 lasów przed strefą).
Rzucam prey na czerwonych Black Dragonów i jedziemy!

Runda 1.1

Wszystko do przodu, większej filozofii nie ma, tylko staram się nie poblokować już w 1 turze.TFG dostają tough i zasłaniam armię chmurami.

Obrazek

Runda 1.2

Widowmakerzy z Kellem biegną ostro na lewo.Preyowani IFP podchodzą w shieldwallu i Iron Zeal.Drudzy IFP Iron Zeal oraz bieg.Ruin szarżuje w krzyż!

Obrazek

Runda 2.1

TFG dostają tough, robią shieldwall do przodu oraz Iron Zeal.Idrianie zabijają jednego Fanga oraz Go2Groundują.Ładna znioska z Vanquishera podpala 2 Fangów oraz Kovnika.Ancillary za to znosi daleko.Reclaimer chroni armię a chmurami, nie dałem chmur przed TFG, ale uważałem to za najlepszą opcję (z prawej chronię Bastionów, z lewej są snajperzy).

Obrazek

Runda 2.2

Preyowani Black Dragoni podchodzą i biją nabuffowanych niczym świnie TFG, nie robią im zbyt dużo.Gwoździem tury na pewno jest Ruin pojawiający się w chmurze i zabijający 3 TFG.Kradnie dusze, po czym Energizeruje za 3 do tyłu, a prawi IFP na czele z Kovnikiem wbiegają pomiędzy niego a Vanquishera.Snajperzy ostrzeliwują objectiv.

Obrazek

Runda 3.1

Ta tura prawdopodobnie przegrała mi grę ;)
Tak więc, mam Ruina przed armią, mam szansę na zabicie go, inaczej wgryzie się we mnie tak, że się nie pozbieram.
Vanquisher dostaje 2.Podczas pytania o interakcje Kissa a obrażenia z Ruina przypominam sobie o -3 do RNG :) .W takim razie Bastioni biją Fangów, odengejdżowali Vanquishera (może strzelać!), Aiyana całuje wrednego jacka po czym dostaje bombę zwrotną w postaci 5 kratek obrażeń.Holt podchodzi i zabija Fanga (wiem, na odwrót powinno być).Chór battluje Vanquishera.Podchodzę nim (za cholerę nie wiem za co..) po czym o mało nie wszedłem w kombat.Opamiętałem się.Tadek pyta się "stoisz i ejmujesz?" - "nie posuwam się pół cala w prawo.." po czym rzucam 5 na trzech kostkach na trafienie :) a trafiam od 7..
Plan na turę się sypie, straciłem dobre 8 kratek w Ruina, co czyni mi ogromną różnicę.Następnie dowiedziałem się, że nie mogę kombinować strzelania do walki (nigdy wcześniej najwyraźniej nie miałem takiej sytuacji).Robię assault & battery Idrianami, strzelam pojedynczym ludkiem, nie trafiam i zabijam sobie TFG.. Ruin już nie jest w kombacie!Leci parę kombinów i wbijam ok obrażenia.Biegi, szarże, teraz moim priorytetem jest dopchać KESa do Ruina!Zdołałem dobrze odsunąć się Idrianami, Księgą także (zakaz czarowania) po czym czas na czempiona tury!Na -5 z trzema atakami zabija na ostatnim wrednego jacka i ratuje sytuację na stole.Rhoven i koledzy biją się z IFP za objectivem.Tough na Idrian, po czym zastawiam się chmurami.
Na tę turę zeszło mi dobre ponad 20 minut...

Obrazek

Runda 3.2

Butch rzuca Grevious Wounds na Alexię, ta szarżuje KESa i zabija go (nie uleczy się...ale nadal przeszkadza!)IFP po lewej nic nie trafiają.Po prawej IFP biją się z Bastionami, wbijają słabo coś koło 15 obrażeń.Snajperzy snajpią i zabijają Rhovena i Giusa (a może Cassiana?hm).

Obrazek

Runda 4.1

Na lewej flance TFG wykonują jakieś kombinaty, Idrianie nic nie robią.. nie mają co, Holt zabija IFP, może dwóch, Bastioni biją także IFP, Vanquisher zabija Alexię (nie poświęca truposzy).Kolega Rhovena zabija IFP.Tough na Idrian.Księga zakaz czarowania.
W tym momencie wiem, że już tego nie wyciągne - mam koło 5 - 8 minut, ogółem wielkie bagno.

Obrazek

Runda 4.2

Jeden IFP wyłapuje freestrike od Rhoveńca, zabija się.Reszta bija po TFG, ponownie nic nie robi.Snajperzy zabijają Rhoveńca.Tyle.

Missing photo - no time

Runda 5.1

Vanquisher dwoma ładnymi blastami zabija dobre 8 Risenów.Holt strzela w samotny sztandar.Bastioni dobijają objectiv (truposzki się za niego poświęcały, skubane).TFG biegną do tyłu, freestriki!Reclaimer chmurki, FEAT! przywołuje 4 Idrian, zabijam większość preyowanych IFP (mogłem to zrobić w sumie turę temu).Eiryss zabija snajpera, Księga zakaz czarowania.Mam może 2 minuty.Przedłużanie nieuniknionego.

Obrazek

Runda 5.2

Tadek wciska parę modeli do strefy, zabija Eiryss.

No photo - no glory:(

Runda 6.1

Zabijam parę modeli, kończy się czas

Przegrana przez caster kill (tak, tak to lepiej brzmi)

Mniej myśleć, szybciej grać?Staram się zawsze jak najwięcej skryć za tymi chmurami, czas jakoś tak szybko ucieka.Generalnie czułem się dobrze w tej grze, miałem pełnych Idrian i Bastionów z więcej niż połową życia, także na wyniszczenie (chyba mózgu) czułem się całkiem ok.Z rzeczy poważniejszych, na pewno nie ogarnąłem lewej flanki, TFG to tylko złudne wrażenie robienia czegoś na arm 18 :) oraz czas, czas, CZAS.Zabijanie Ruina na pewno mnie wytrąciło z równowagi.Plan zrealizowany, jednak jakim kosztem.

Tak czy inaczej, gra była przednia :)

Gra 3 - Ice-T - Fire Support - Reclaimer vs Rask

Nie ma to jak przegrać i na dobitkę dostać minionami w twarz :D w Vanaheimie było (dosyć) duszno, także zapał do gry był totalny
Ice wziął Raska i Calabana - tyle co drugi jakoś zbytnio na mnie nie wpłynął (Aiyana, KES, Bastioni oraz ciasne ułożenie armii sprawiają, że trudno efektywnie wykorzystać feata) to Rask jak zawsze dla mnie straszny.Jak się spodziewałem, ostatecznie wyszło Reclaimer vs Rask.

Rask
* Bull Snapper
* Bull Snapper
Croak Raiders (Leader and 9 Grunts)
Croak Raiders (Leader and 9 Grunts)
Gatorman Bokor and Bog Trog Shamblers (Leader and 9 Grunts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt)
Feralgeist (1pts)
Gatorman Witch Doctor
Gatorman Witch Doctor
Professor Victor Pendrake

Obrazek

Ice rzuca 5 na inicjatywę.Przerzucam i wypada 6 :) biorę zaczynanie.
Po stronie, gdzie byłem, czułem się dobrze.

Runda 1.1

Biegnę do przodu, w miarę zasłaniam się chmurami.Tough na TFG.

No photo!

Runda 1.2

Także wszystko do przodu, Ice zaczyna ostro flankować żabami z obu stron na raz.Jeden oddział krokodyli dostaje Fury, Admonition na Raska.

Runda 2.1

Idrianie bieg na lewo, guide szarżuje w jednego gościa, zabija go i rzuca Go2Ground.Tough na TFG, ci do przodu, Iron Zeal, shield wall.Bastioni zgrabnie się za nimi ustawiają.Zbitwowany Vanquisher strzela po żabach, zabija 2 i jedną podpala.Ancillary znosi.Holt dostaje Stelath i zabija żabę.Reclaimer chroni Bastionów przed żabami oraz w miarę front TFG.

Obrazek

Runda 2.2

Lewe płazy dostają Zombify i strzelają odrobinę w TFG i Rhovena.Prawe biegają i ze względu na chmury więcej nie robią.Gatormeni z Fury dostają Zombify (nie ma -2 z chmurek) i robią pierwsze natarcie i zabijają 3 TFG i jednego z kumpli Rhovena.Bokor i Rask dostają po Spiny Growth a ten drugi odpala FEAT!

Obrazek

Runda 3.1

Mimo, że jest odpalony feat, to co chcę zrobić - mogę zrobić.Vanquisher z Holtem trzymają prawą flankę przed natarciem żab.Idrianie assault & battery po lewych Croakach, tych nieobjętych featem.Czyszczą ich, po czym jeden szarżuje i zabija płaza.Reszta pozycjonowanie/engejdżowanie.Na środku Rhoven uderza kijem krokodyla, a kolega zamachuje się toporem (2 obrażenia).TFG podchodzą w shield wallu i podpalają/obrażają co nieco.Nastepnie 4 Bastionów robi szarże, 2 zabija, 1 zdaje tougha, ostatni dostaje dokładnie 7 obrażeń.Tough na Idrian.

Obrazek

Runda 3.2

Bokor wskrzesza 3 truposzy za moimi Bastionami.Po lewej Witchg Doc Sac Strikuje Eiryss do śmierci, żaby zabijają odrobinę Idrian, zdaję 5 toughów.Pendrake dobija jednego znokautowanego.Po prawej zostały już tylko 3.Jedna rzuca w Vassala (nie trafia) 2 w Bastiona (zabijają).Zombify na jednych Gatormenów, czyszczą TFG niemal do końca (zostaje 1).Wbijają poważne rany Bastionom.Ice próbuje wyczyścić mi wszystkich Bastionów, bym nie wrócił ich z feata.Bokory, trzech za Bastionami ustawia się 2 do jednego i 1 do drugiego.Obaj mają po 3 kratki.Bije ten pojedynczy.Wbija 5 kratek.Rozkminiam chwilę, ten, przy którym są jeszcze truposze dostaje 3 kratki (ginie) a ten pierwszy zostaje na 1 :D my hero!.

No photo

Runda 4.1

Liczę dusze... nowy rekord!20 foców!
Vanquisher zabija z treshera zombiaka i krokodyla.KES szarżuje krokodyle, zabija jednego.Holt stoi, ejmuje kolejną turę i zostawia żywą ostatniego płaza, Aiyana Stealth.Reclaimer A2A w zombiaki przed nim (ci, co Bastiona bili).5 przeskoków - zabija truposze, 4 boosty w krokodyle - zabija chyba dwóch, podchodzi i bije je aż do 6 foca - zabił 1-2, FEAT! 4 Bastioni (wskrzeszeni za krokodylami), 1 Idrian.1 Bastion szarża w tył krokodyla (oczy węża), 3 pozostałych zabija Bokora, który miał... 15? korpsów :D .Idrianie dobijają z assault & battery płazy, Witch Doca również.Właśnie przypomniałem sobie, że Rask ściąga foci, więc w następnej turze niechybnie będzie CK, zresztą zaś zostało mi jakieś 6 minut.Biegną zasłonić LoSa do Castera, dostają tougha.

Obrazek

Runda 4.2

Rask strzela w Castera, ściąga foci, zadaje 8 kratek Reclaimerowi.Podchodzą dwa krokodyle i dokańczają robotę.

No photo!

Przegrana przez caster kill

Tak to się zazwyczaj kończy, jak opuszczam formację KES - Księga -Reclaimer.Od razu CK ;) Na attrition było całkiem, całkiem.Dalej nie wiem czy podczas feata lepiej było zabić Bokora z 15 soulami czy 4 krokodyle.No i oczywiście, znowu zegar.Nad tym trzeba popracować.

Enyłej bitwa miła, turniej udany - może nie wynik, ale dzień jak najbardziej :) , a droga powrotna - epicka :D i czas, czas, CZAS!
Ozło napisał(a):Bartollo nie montador
<<

Horus

Avatar użytkownika

Posty: 204

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 13:39

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 24 listopada 2015, 00:04

Re: BartMachine

dobrze się czyta twoje potyczki:) tak dalej!
<<

Jasif

Avatar użytkownika

Posty: 2791

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 01:25

Frakcja: Circle Orboros

Post czwartek, 24 listopada 2016, 17:01

Re: BartMachine

Dobrze widziałem, że Scull wskoczył Feralgeistem w bestię a potem wyskoczył? To jest wałek :)
Kat napisał(a):Mozna cisnac beke z jasifa ale pewnego stopnia buractwo to buractwo
Kat napisał(a):To na wuj sie wogole odzywasz w tematach nie chwalacych pp?:)
Obrazek
Następna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość