FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Karchev vs Barnaba 75p.

<<

Shonsu

Frakcja: Khador

Post niedziela, 2 kwietnia 2017, 18:53

Karchev vs Barnaba 75p.

Mały raport z dzisiejszej gry, sorry za jakość zdjęć.

Grałem z Blakiem w format 3*75. Rozstawiliśmy teren - może trochę zbyt skromny, ale nie było terenów do WM i mieliśmy ograniczony wybór. Mimo wszystko teren miał spore znaczenie a te kratery po środku stołu to był trudny teren + cover.

Scenariusz 2 flagi - nie mieliśmy stref na nic innego.

Na początek formalność jaką było zbanowanie sobie Raska i Vlada1 :) potem zadeklarowałem grę Karchevem bo chciałem ogrywać, a Blak wystawił Barnabę.

Rozpiska Blaka (z pamięci):
Barnaba - tier list (gatormani 8 życia itd.)
- Wrastler
- Wrastler
- Żółw
5 Gatormanów
10 croaków
Croak hunter
Totem hunter
Mistwalker
Pendrake
Trawler
Gobbery
Kucharz
Doktor

Moja lista:
Winterguard tier
Karchev
4*Devastator
Juggernaut
10 Rifli (bez rakiet)
10 WG
10 WG
Moździeż
Kovnik Joe

1 Tura

Blak wybrał zaczynanie. Niestety zapomniałem zrobić zdjęcia.

Jak się ustawiłem symetrycznie - WG po lewej i prawej, rifle i jacki z przodu. Blak ruszył się tak, że Croaki poszły jedną flanką do jeziora (upkeep). Wrastler za nimi. Pośrodku wokół krateru caster, gatormani i drugi wrastler. Wszyscy solosi i żółw bardziej na prawo, trawler za stołem.

Moja pierwsze ruchy bardzo udane. 2 croaki znalazły się w zasięgu jacka z Road to War (dzięki ruchowi przed grą z tiera). W związku z tym ruszyłem naprzód jacki nie mające znaczenia (Jugger trochę z tyłu jako kontra). Odpaliłem casterem Road to War. Cofnąłem się trochę moździeżem, żeby placek spadł prosto na jezioro i namierzyłem wrastlera stojącego z tyłu (poza jeziorem). Po zniosce 3 croaków zginęło co odpaliło Road to War. Mój jack zaszarżował - Rain of Death i zabił pozostałych 7. Wiedziałem, że w tym momencie wymieniłem piechotę na jacka (Wrastler), ale za to cały unit miałem z głowy. Winterguardzi ostrożnie naprzód, ci od strony żółwia i mojej flagi dostali tough.

Sytuacja z końca tury na zdjęciu. Ta "mokra plama" po lewej przy devastatorze to niemal idealnie miejsce gdzie były Croaki w jeziorze. Tyle z nich zostało właśnie. :)

Obrazek

Na drugim zdjęciu ta sama sytuacja z drugiej strony. Armia czerwona - rozpoznanie bojem. :)

Obrazek

Tura 2

Blak zaszarżował otwartego devastatora krokodylem i niestety została z niego druga mokra plama. Następnie sprytnie ruszył krokodyla z Warpatha za las i wskoczył w wolne miejsce gobberami z chmurą. Jeziora nie utrzymał. Z prawej niestety niemiła niespodzianka - drugi Wrastler zaszarżował zamkniętego Devastatora i też go zmiótł, odsuwając się trochę z Warpatha. Eh liczyłem trochę, że przetrwa. Żółw wyczyścił kilku winterguardów i oblał karcheva wodą powodując morderczą rdzę do końca gry (eh te dzisiejsze dziadowskie karoserie z Chin). ;) Na zdjęciu nie widać, ale głęboko z prawej zaczaił się croak hunter i totem hunter, którzy też zabili kilku WG. Gatormeni zajęli krater.

Obrazek

Moja kolej - Karchev rdzewieje. Trochę wyliczeń matematyczno podstawkowych i rozdałem full focusa dwóm devastatorom licząc, że pozbędę się obu krokodyli. Dzięki Road to War miałem zasięg do obu. Trochę strzelania i udało się odpalić RtW (zabiłem przy okazji gobbery, croak huntera i jednego gatomana). Karchevem odpaliłem feata i ustawiłem się pośrodku nieco ryzykując - przed bestiami i gatormenami chroniło mnie tylko małe morze (czerwone) krasnoarmijców. Ale chciałem mieć jacki w kontroli po szarżach. Najpierw Devastator z lewej zabił krokodyla za lasem. Devastator z prawej (też ruszony przez RtW) zaszarżował w drugiego krokodyla przez trudny teren, odpychając trochę żółwia dozerem (musieliśmy użyć proxybase - jack stoi trochę bardziej z przodu). No i tu nie wyszło - krokodyl został na 3 życia. Jedyne co mi pozostało to dorzucić frontalnie Juggernauta, żeby nic nie przeszło do castera.

Sytuacja z końca tury:

Obrazek

Tura 3

Blak odpalił feata zachowując ostrożność - wywracając mi połowę piechoty i Juggernauta ale nie castera. Podleczył krokodyla, który zniszczył devastatora. Trawler wybiegł z ambusha i... nie trafił w moździeż. Znowu padło trochę WG. Zasłonił krokodyla chmurą z mistwalkera. (te dwie błękitne proxybasy do żółw i mistwalker). Myślę, że mógł być tu błąd, że nie zaatakował żółwiem juggera (kilka szczęśliwych piąch i mogło być po ważnych systemach albo po jacku).

Obrazek

Mój Karchev rdzewieje. Juggera po namyśle podniosłem Jumpstartem (na szczęście bo ze swoimi rzutami by nie zabił żółwia gdyby miał mniej foca). Nie byłem w stanie go dopchać do krokodyla, więc zabiłem żółwia (ledwo). W krokodyla poszło sporo strzelania i sprey z karcheva i.... został na 1 ranie. Na szczeście Karchev był raczej poza jego zasięgiem bo modele do czyszczenia drogi się minionom kończyły. Większość mojej piechoty wstała i cośtam postrzelała zabijając trochę gatomanów. Devastator porozpychał się i zajął flagę przeciwnika (jeszcze bez punktów). Obsługant od moździeża i Kovnik Joe zastrzelili trawlera.

Sytuacja z końca tury:

Obrazek

Tura 4

Blak podleczył znowu krokodyla i zabił kolejnego jacka - Jugera. Na szczęście to już był koniec, bo nie dałby rady schować się przed Karchevem.

Obrazek

Karchev rdzewieje.... Zrezygnował z RtW, zaszarżował krokodyla i w końcu go zabił + gatomena (mistwalkera spudłowałem) - zostawiając sobie 4 foc. Mój devastator odepchnął model czy dwa i miałem punkt za flagę. Zabiłem 1 gatormena i wbiłem ze 3 rany w Barnabę z winterguardów/rifli.

Obrazek

Tura 5

Honorowa szarża Barnaby, wbite trochę ran, raczej bez szans na powalenie Karcheva.

Z przemyśleń:

1. Fajna wyrównana gra.

2. Nie byłem przyzwyczajony, że znowu mam dużo piechoty jak w 2ed i ruszałem się nią zbyt ostrożnie. Należy nią grać po radziecku - urra do przodu. Straciłem przez to trochę zasięgów a na koniec gry i tak nie miałem czasu, żeby kminić tyloma modelami. Niech to przeciwnik traci czas na ich zabijaniu. Trzeba grać po khadorsku. :)

3. W końcu spełniłem marzenie i mam 4 clamjacki, wszystkie pomalowane. Ostatnio mieliśmy trochę dyskusji z Kondzioro i PoMkiem gdzie pomstowali na tego jacka (no bo wygrałem z nimi ale... Vladem1!).

No cóż clamjacki z vladem a bez to spora różnica. Ludzie nie grający Khadorem widzą tylko ARM23 - zasad otwierania i badziewnych innych statów (pow16, mat6, spd4) już nie widzą. Pogorszony feat Karcheva oznaczał kilka pudeł z MAT6 (wkurza mnie, że dostało się karchevowi po całości przez jakieś głupie zerkery po 7p. bez limitu). Clamjacki nadal schodzą, nawet zamknięte, a mimo RtW miniony miały przewagę zasięgu.

Poza tym podsumowując - moje 5 jacków + Karchev prowadziło wyrównaną walkę z... 2 bestiami do melee i jedną strzelecką. No można jeszcze doliczyć lekkomyślnie podstawiony unit piechoty. To nadal nie jest różowo - tym bardziej, że moje zabijanie zależało też od feata, a bestie Barnaby radziły sobie tak samo w każdej turze. To nie pierwsza gra gdzie widzę, że potrzebuję średnio 2 jacki na jedną bestię. Nie bez powodu clamjacki są stosunkowo rzadko na stołach.

Oczywiście nic to nie zmienia - clamjackami będę grał bo to esencja Khadoru, robią dużo ciekawych rzeczy na stole (tu popchną, tam rzucą, tu zblokują). To jest myślę jeden z dobrze zbalansowanych modeli w Khadorze - trzeba korzystać dopóki PP się do niego nie dorwie bo ktośtam gdzieś przegra jakiś topowy turniej. :P

Czas zabrać się za malowanie piechoty, będą ładniejsze zdjęcia. ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 2 kwietnia 2017, 21:00 przez Shonsu, łącznie edytowano 8 razy
<<

Shonsu

Post niedziela, 2 kwietnia 2017, 18:57

Re: Karchev vs Barnaba 75p.

Sorry mam małe doświadczenie z wklejaniem zdjęć i nie mam pojęcia czemu ostatnie jest do góry nogami. :shock: Na dropboxie jest normalne, link taki sam jak wszystkie.

Ktoś ma pomysły?

[edit]
Próbowałem nawet obrócić i w grać ponownie - bez zmian.
<<

Blak

Post niedziela, 2 kwietnia 2017, 19:45

Nie wiem czemu tak jest ze zdjęciem, ale wrzuciłem do swojego imageshacka i masz link, skopiuj sobie do raportu:
Obrazek

Jeśli chodzi o samą bitwę, to przede wszystkim przepraszam wszystkich, że Posse tak wyglądały. Nie wiedziałem, że Piotr chce robić raport, a chciałem nimi zagrać (wczoraj kleiłem).

Co do samej bitwy, to:
- zlamiłem strasznie z ustawieniem Gator Dr... Miała doskoczyć do żabek i dać i Tougha, ale nie wiedzieć czemu wystawiłem ją z drugiej strony. Tylko po to wziąłem ją do rozpy...
- zlamiłem strasznie z ustawieniem Posse. Początkowo rozmawialiśmy o kraterach jako nieprzepisowych okopach (wryło mi się to do głowy), a później zrobiliśmy po prostu jako trudny teren. Bohatersko "zająłem" więc ten dziadowy teren i ze łami w oczach chrzaniłem się w nim do końca bitwy. Piotr pozwolił mi to cofnąć, ale trzeba się uczyć na błędach i graliśmy dalej.
- kolejnym lamerskim zagraniem była wymiana Viktora za strzał w przewróconego piechociarza. "Skoro Piotrek nie ma bestii, to i tak mało zrobi w tej bitwie", pomyślałem, by w krytycznym momencie zabrakło mi Knocked Downa na jacka z toporem. Tego samego, na którego bałem się zaszarżować żółwiem...

Uczę się jednak, to była moja gra nr. 25. Błędy były w rozpie, błędy były w grze. Postaram się na następny raz wystawić mocniejszą i FPA armię, by bój był ciekawszy.
<<

Gift

MultiTroll

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 2 kwietnia 2017, 22:00

hmm to Shonsu ma na imie Piotr ? w sumie dobrze wiedzieć
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Cyel

Frakcja: Grymkin

Post wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:09

Fajnie, że pojawiają się nowe raporty :) Czy to zapowiedź czegoś regularniejszego ?
<<

Shonsu

Post środa, 5 kwietnia 2017, 08:45

Jeśli nie zapomnę o robieniu zdjęć jak zwykle. :)
<<

Karpiu

Post piątek, 21 kwietnia 2017, 13:13

Fajna lista ale troche boli brak zdejmowania stealtha.
<<

Shonsu

Post piątek, 21 kwietnia 2017, 13:19

Boli szczególnie z Orborosem. Niestety Gobera nie ma w tierze a Spriggan jest o wiele za drogi (grałem długo dwoma więc dobrze znam tego jacka - Torch za 18p. też słabo). Z tiera na razie nie chcę zrezygnować bo dodatkowy ruch jacków jest ważny, więc jak to w Khadorze - jak czegoś nie widać, trzeba podejść i to zdzielić toporem. :)

Powrót do Raporty z gier