[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - 2 rozpy 50 pkt
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

2 rozpy 50 pkt

<<

macfly05

Posty: 34

Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 13:56

Post czwartek, 8 sierpnia 2013, 21:08

2 rozpy 50 pkt

Pierwsza rozpiska w dwóch wariantach :

Artificer General Nemo
*Storm Chaser Caitlin Finch
*Stormwall
*Stormclad

Storm Strider

Stormblade infantry
*Stormblade infantry Officer & Standard
*3x Stormblade infantry Storm Gunner

Lady Aiyana & Master Holt
-----------------------------------------------------
Artificer General Nemo
*Storm Chaser Caitlin Finch
*Stormwall
*Thunderhead

Storm Strider

Stormblade infantry
*Stormblade infantry Officer & Standard
*1x Stormblade infantry Storm Gunner

Lady Aiyana & Master Holt


2 rozpiska - tutaj mam dużo wątpliwości co do tego jakiego castera wykorzystać

Captain Jeremiah Kraye
*Hunter
*Hunter
*Ol'Rowdy
*Stormwall
*Squire

Arcane Tempest Gun Mages
*Arcane Tempest Gun Mage Officer

Black 13th

Captain Arlan Strangeways
-----------------------------------------------------
Comander Coleman Stryker
*Ol'Rowdy
*Sylys
*lancer

Arcane Tempest Gun Mages
*Arcane Tempest Gun Mage Officer
*Avenger

black 13th

Stormblade infantry
*Stormblade infantry Officer & Standard
*1x Stormblade infantry Storm Gunner

Journeyman Warcaster
Rhupert Carvolo
Trencher master gunner
Captain Arlan Strangeways
-----------------------------------------------------
Comander Coleman Stryker
*Ol'Rowdy
*Sylys

Arcane Tempest Gun Mages
*Arcane Tempest Gun Mage Officer
*Avenger

black 13th

Stormblade infantry
*Stormblade infantry Officer & Standard

Storm Strider

Journeyman Warcaster
Trencher master gunner
Captain Arlan Strangeways
-----------------------------------------------------
Lieutenant Allister Caine
*Ol'Rowdy
*Sylys

Arcane Tempest Gun Mages
*Arcane Tempest Gun Mage Officer
*Hunter
*Hunter

Long Gunner infantry (10)

Stormblade infantry
*Stormblade infantry Officer & Standard
*2x Stormblade infantry Storm Gunner

*Journeyman Warcaster
*Captain Arlan Strangeways

-----------------------------------------------------
Lieutenant Allister Caine
*Ol'Rowdy
*Sylys

Arcane Tempest Gun Mages
*Arcane Tempest Gun Mage Officer
*Hunter
*Hunter

Long Gunner infantry (10)

Precursor Knight (10)
*Precursor Knight Officer & Standard

Black 13th

*Reinholdt

Opcji mnóstwo. Chciałbym, żeby obie rozpiski były praktyczne. Za wszelkie sugestie i uwagi będę niezmiernie wdzięczny. :)
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5287

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post czwartek, 8 sierpnia 2013, 21:21

Re: 2 rozpy 50 pkt

Rozpiszę się jutro a na razie powiem tylko, że lubisz iść pod górkę :) Szacun!
<<

macfly05

Posty: 34

Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 13:56

Post czwartek, 8 sierpnia 2013, 21:28

Re: 2 rozpy 50 pkt

haha spoko :P
Dzięki ! :)
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5287

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 9 sierpnia 2013, 17:06

Re: 2 rozpy 50 pkt

Biorąc pod uwagę Twoje wybory dotyczące figurek, wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby zrobienie rozpisek pod Kraye'a i pCaine'a. Obydwaj są dość niszowymi, ale mocnymi wyborami w Cygnarze. Tego drugiego ostatnio dość intensywnie testuję i wyniki są naprawdę zaskakujące (chyba jeszcze nim nie przegrałem :P). Szczególnie zważając na fakt, że nie korzystam pod nim z żadnych podstawowych character solosów i unitów.
Jednak po kolei...

eeNemo:
Jest według mnie zbyt ograniczony. Trochę nim grałem, rozpiska na czwartym tierze sprawiała mi ogromną radość, ale jest to bardzo niepewny wybór. Zdecydowanie najsłabsza wersja staruszka ma swoje bardzo mocne strony, ale trzeba go dość specyficznie składać i liczyć na totalne zaskoczenie przeciwnika. Bardzo słabo wspiera piechotę, nieco lepiej jacki (choć brakuje mu jakiegokolwiek przyśpieszenia). Nie zmienia to faktu, że sześć zboostowanych electro leapów z kawalerii strzelającej po Podzie może ustrzelić castera nawet w pierwszej turze (pozdro Melfist! :D). Na początek bym go sobie darował.

Kraye:
Wydaje mi się, że jest to caster, który najlepiej ciągnie większe ilości cygnarskich jacków. Podoba mi się całkiem rozpiska, którą pod nim zaproponowałeś. Jeśli mógłbym jednak zaproponować jakieś zmiany, to wyglądałoby to tak:

Captain Jeremiah Kraye (*6pts)
* Sentinel (4pts)
* Centurion (9pts)
* Stormwall (19pts)
* Squire (2pts)
Arcane Tempest Gun Mages (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Arcane Tempest Gun Mage Officer (2pts)
Black 13th Gun Mage Strike Team (4pts)
Captain Arlan Strangewayes (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Journeyman Warcaster (3pts)

Huntery w obecnym meta są dla mnie nieefektywne. Niestety na stołach pojawia się zbyt wiele buffów do Arma, które bardzo osłabiają tego jacka. Ol'Rowdiego zamieniłem na Centuriona tylko dlatego, że ten pierwszy jack znajdzie się w drugiej rozpisce (a Cent jest naprawdę bardzo dobry pod Krayem). Dodałem Sentinela, eEiryss, Gormana i Journeymana. Shield Guard jest bardzo potrzebny przy casterze na dużej podstawce a dodatkowo będzie bronił Stormwalla przed nieprzyjemnymi efektami. eEiryss i Gorman sprawią, że Twój kolos będzie się przebijał przez najcięższe cele a Arcane Shield jest według mnie obowiązkowy w Cygnarze :P Może to zboczenie?
Rozpiska dobrze będzie sobie radziła z dużymi ilościami piechoty, ma odpowiedź na Stealtha i sporo magicznych ataków. Dodatkowo Stormwall wystrzelony na 17", ze zboostowanymi atakami, naprawdę daje radę :)

pCaine:
Bardzo dobrym uzupełnieniem tej rozpiski będzie mały Caine.
Zdecydowanie najlepszy buff bot w Cygnarze (można się niby kłócić, że pStryker jest porównywalny, ale nie dla mnie). Świetnie radzi sobie z piechotą sam z siebie, więc można się skupić na tym, żeby rozpiska radziła sobie z ciężkimi celami.
Jednym z lepszych wyborów do tego celu są Long Gunnersi. Wiele osób uważa ich za bardzo ryzykowny wybór, ale niewiele rzeczy radzi sobie tak dobrze z odstrzeliwaniem ciężkich bestii/jacków jak oni.
Kolejnym wyborem są Storm Bladesi. Ze Snipem i Dead Eyem mogą zdziałać prawdziwe cuda. Jest to w zasadzie jedyny caster, pod którym bym ich brał.
Proponowałbym coś takiego:

Lieutenant Allister Caine (*6pts)
* Ol' Rowdy (9pts)
* Sylys Wyshnalyrr, the Seeker (2pts)
Arcane Tempest Gun Mages (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Arcane Tempest Gun Mage Officer (2pts)
Greygore Boomhowler & Co. (Boomhowler and 9 Grunts) (9pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Long Gunner Infantry (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Stormblade Infantry (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Stormblade Infantry Officer & Standard (3pts)
Journeyman Warcaster (3pts)
Reinholdt, Gobber Speculator (1pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)

Sporo piechoty, prawda? :) Gigantyczna ilość strzałów w turze, świetny bufor w postaci trolli (niestety w takich rozpiskach jest to niezbędne), sporo magicznych ataków i mocny przypiepsz w postaci strzelców, Storm Bladesów i samego Caine'a. Musisz pamiętać, że z Dead Eyem nawet Boomhowlerzy zaczynają być strasznie groźni ze swoimi pukawkami. Szczególnie jak coś dostanie na twarz Kissa Aiyany.

Obydwie rozpiski posiadają sporo argumentów w grze scenariuszowej. I tu i tu masz wystarczająco dużo modeli do wrzucania w strefy i nie przejmowania się punktowaniem przeciwnika. Obydwie potrafią radzić sobie nieźle zarówno z hordami piechoty jak i ciężkimi celami. Po prostu przedstawiają zupełnie inne zagrożenia dla przeciwnika.

Nie będę ukrywał... Kraye i pCaine (a już na pewno eeNemo i pStryker) nie są topowymi casterami w Cygnarze. Zapewne z wieloma rzeczami dalej będziesz miał pod górkę. Jeśli jednak się do nich przyzwyczaisz i będziesz potrafił wykorzystać ich wszystkie mocne strony to spokojnie możesz wygrywać z każdym. Osobiście przyznam, że żadna gra moimi podstawowymi, ukochanymi casterami (uber mocni eHaley i eCaine) nie sprawiła mi tyle frajdy co wygrane poniższą rozpiską (chyba każdy przyzna, że jest tam sporo modeli powszechnie uznanych za... suboptymalne? :P ):

Lieutenant Allister Caine (*6pts)
* Centurion (9pts)
* Sylys Wyshnalyrr, the Seeker (2pts)
Arcane Tempest Gun Mages (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Arcane Tempest Gun Mage Officer (2pts)
Long Gunner Infantry (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Long Gunner Infantry (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Tempest Blazers (Leader and 4 Grunts) (10pts)
Alexia, Mistress of the Witchfire (4pts)
Journeyman Warcaster (3pts)
<<

macfly05

Posty: 34

Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 13:56

Post piątek, 9 sierpnia 2013, 18:52

Re: 2 rozpy 50 pkt

mam dostęp + planuje mieć do następujących modeli :

Warcasters :

eCaine
eeNemo
eStryker
pStryker(w planach zakupowych)
eHaley
Kraye(w planach zakupowych)
pCaine(w planach zakupowych)

Warjacks :

Avenger Centurion Hammersmith
Hunter
Hunter (w planach zakupowych)
Lancer
Grenadier
Ol'Rowdy
Stormclad
Thunderhead
Stormwall

Units :

2x ATGM+UA
Long gunners(w planach zakupowych)
black 13th
Sword knights+UA(6+2 i planuje dokupić 4)
precursor knights+UA (6+2 i planuje dokupić 4)
Stormguard(6)
Stormblades+UA+3WA
8x forge guard(nie moge dorwać karty i 2 sztuk)
aiyana i holt(do których mi cholera karty brakuje)

Solos :

Gorman
pEiryss
Rhupert
Reinholdt
Harlan
arlan
runewood
2x trencher master gunner
squire
gmca
Sylys(w planach zakupowych)
JWC(w planach zakupowych)

Battle engine :

Storm strider

Na tej bazie chciałbym stworzyć te 2 rozpy (względnie nie wkładając w interes już zbyt dużo money :) ).
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5287

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 17:53

Re: 2 rozpy 50 pkt

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Będę bazował na liście wymienionych figurek i Twoim PW.

Po kolei :)

1. eeNemo:
Przede wszystkim nie powinieneś raczej budować rozpiski pod feata castera. W niektórych przypadkach jest to uzasadnione - kiedy feat jest bardzo mocny. Niestety przy tym casterze tak nie jest. Dodatkowa kość na dmg niektórych ataków (byłoby zupełnie inaczej gdyby to wyglądało tak, jak u pButchera) to bardzo słaby efekt. Zgodzę się, że w Cygnarze może robić niezłe wrażenie. Prawda jest jednak taka, że jest to jeden z najsłabszych featów w tej frakcji. Najgorsze w legendarnym Nemo jest jednak to, że poza tym słabiutkim featem nie ma tak naprawdę nic ciekawego. Niby ma niezłe wsparcie dla jacków, ale co z tego? Fail Safe i Lightning Shroud to trochę za mało. Piechoty nie wspiera wcale.
Nie zrozum mnie źle. Jeśli się uprzesz i będzie Ci sprawiała przyjemność gra tym casterem, to kim ja jestem żeby się temu przeciwstawiać? :)

Może spróbowałbyś czegoś takiego?

Faction: Nemo3 - Lightning War
Casters: 1/1
Points: 50/50
Tiers: 4
Artificier General Nemo (*3pts)
* Stormwall (19pts)
* Thunderhead (12pts)
Storm Strider (9pts)
Field Mechaniks (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Stormblade Infantry (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Stormblade Infantry Officer & Standard (3pts)
Journeyman Warcaster (3pts)

Tracisz Aiyanę i Holta ale zyskujesz i tak bardzo potrzebnego Journeymana, mechaników i dodatkowe 2" Deploymentu więcej :)
Ostrzegam - to jest zabawka. Z niektórymi przeciwnikami będzie Ci się grało bardzo dobrze, z większością będziesz miał ogromne problemy.

2. Long Gunnersi:
Napisałeś, że ich nie masz i szczerze mówiąc zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest ich nabywanie na samym początku. Jak już napisałem, jest to bardzo specyficzny wybór, który może Ci się zupełnie nie sprawdzić. Może warto by pomyśleć o tym, żeby na razie ich olać i kupić coś, co na pewno będzie dobre? Podobnym do nich wyborem są na przykład Nyss Hunterzy. Kosztują tyle samo punktów, są szybcy, mają większy zasięg, Defa 15, 7 SPD i niezły wygar w walce wręcz.

3. Huntery:
Jeśli tak bardzo chcesz je próbować to potestuj sobie rozpiskę, którą zrobiłeś do Kraye'a. Wydaje się solidna. Pomimo braku Journeymana :P

4. Ostatnie pytanie:
Może coś takiego?

Major Victoria Haley (*5pts)
* Lancer (6pts)
* Stormwall (19pts)
* Squire (2pts)
Black 13th Gun Mage Strike Team (4pts)
Horgenhold Forge Guard (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Captain Arlan Strangewayes (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Journeyman Warcaster (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)

Biorąc pod uwagę figurki, które posiadasz i te, które na 100% powinieneś mieć (JWC, eEiryss), powyższa rozpiska wydaje mi się najlepsza do Twoich celów. Musisz tylko pamiętać, że po tym jak pierwszy raz wystawisz eHaley na stół, pewne są dwie rzeczy. Po pierwsze, ciężko będzie przestać. Po drugie, przeciwnik może ją znienawidzić :P

Ogólnie masz bardzo duży wybór modeli. Po zakupie tych najważniejszych rzeczy (JWC, eEiryss, wymaxowanie oddziałów) będziesz mógł naprawdę się pobawić. Na przykład Sword Knightsi, Precursorzy i Storm Bladesi świetnie działają pod eStrykerem. Może pomyśl nad nim?
<<

macfly05

Posty: 34

Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 13:56

Post sobota, 17 sierpnia 2013, 12:37

Re: 2 rozpy 50 pkt

Super

Dzięki wielkie za pomoc.

Zaczynając od końca : Rozpiska bardzo fajna, pomimo ogromnej liczby solosów :)
Tak się zastanawiałem apropo tych long gunner'ów, czemu nikt nie wystawia trencher'ów i trencher commandos'ów ? Wydają się całkiem nie najgorsi. Nysski - wypadają chyba dość słabo w porównaniu z long gunnerami pod pCainem. Deadeye, snipe i mamy 20 strzałów na 18 cali :)
Co do rozpiski na N3mo bardzo fajna :)
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5287

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post wtorek, 20 sierpnia 2013, 19:18

Re: 2 rozpy 50 pkt

Long Gunnersi mają zdecydowanie najmocniejsze strzelanie ze wszystkich oddziałów dostępnych Cygnarowi. Mają jednak gigantyczne wady. Po pierwsze marne statystyki defensywne. Def 13/Arm 12 to jest nic dla większości przeciwników. Po drugie są bardzo statyczni. Jeśli coś ich zwiąże walką, możesz się pożegnać z oddziałem. Nyss Huntersi są szybcy, mają Defa 15 i nieźle biją się wręcz. Są zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych oddziałów w grze. Trenchersi ogólnie są bardzo drodzy i potrzebują sporo wsparcia żeby się zaczynali spłacać. Są czymś pomiędzy Long Gunnersami i Nyss Huntersami. To znaczy, że nie strzelają tak dobrze jak ci pierwsi i zdecydowanie nie biją się tak dobrze jak Huntersi. Komandosi są bardzo specyficzni. Nie testowałem ich zbytnio, ale teoretycznie mógłbym znaleźć kilka argumentów przemawiających za nimi. Przede wszystkim spraye z Weapon Attachmentu i AOE na granatach. Staty defensywne 13/13 sprawiają jednak, że giną od wszystkiego prawie tak samo jak Long Gunnersi.

Powrót do Cygnar: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron