FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Czarnego_Mj rozpiski

<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 6 czerwca 2014, 13:22

Re: Pomoc w tworzeniu 2x50pkt

Wiadomo cos za cos :) Nie chce w zaden sposb go dyskredytowac :) Jednak nadal nie wiem czy nie wolal bym zamiast armat (nawet w ad) i fellcallera, wizac pudziana... Ale to w sumie wszystko kwesita testow i indywidulanych preferencji ;)
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 11:38

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Jako ze w koncu postanowilem ruszyc tylek na jakis turniej, wykorzystujac to ze pojawil sie taki na ktory nie bede musial malowac wszystkich figurek musze wrocic tymczasowo do formatu 25 pkt.

Jako ze w tym formacie nie gralem juz chyba z 1,5 roku, tworzenie rozpiski na tak male punkty okazalo sie trudniejsze niz sadzilem ;) Po wstpenym przejrzeniu tego co mam na stanie i co z tego da sie zlozyc padl pomysl na takie 2 rozpiki:

System: Hordes
Faction: Trollblood
Casters: 1/1
Points: 25/25
Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Storm Troll (5pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Krielstone Bearer and 5 Stone Scribes (4pts)
* Krielstone Stone Scribe Elder (1pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Trollkin Fennblade Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)

System: Hordes
Faction: Trollblood
Casters: 1/1
Points: 25/25
Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Scattergunners (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Trollkin Scattergunner Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)

Mysle ze Grimm pownine sobie calkiem niezle radzic na jakis cryx czy inne badziewia z mnostwem mocno bijacej piechoty, do tego chcialem zlozyc cos co potrafi mocno uderzyc, a bede w stanie to zlozyc z tego co mam w domu ;) i urodzial sie taka o to rozpiska pod eMadrakiem ktora wcale tak mocno nie bije jak bylo planach (kurcze na 25 punktow naprawde malo co sie miesci) :P Co o tym sadzicie, nie zatrzymam sie na pierwszej brickowej rozpisce jaka spotkam? Niestety 2x wardersi sa wciaz w fazie "zakup z wysokim priorytetem" ale chyba nie zdaze ich zdobyc przed koncem lipca :P

Boje sie ze rozpiska na eMadraku ma za duzo supportu za malo miesa do bicia... moze wywalic storma, i zmieniszyc kamyk do malego oddzialu a w zamian za to dorzucic rowniez tutaj burrowersow?
<<

lunatyk

Avatar użytkownika

Posty: 740

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 11:44

Lokalizacja: Dębica/ Warszawa

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 13:10

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Imo mały kamyk wystarczy w zupełności. Burrowerzy będą fajniejsi.
Ostatnio edytowano czwartek, 10 lipca 2014, 14:43 przez lunatyk, łącznie edytowano 1 raz
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 13:30

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Też dochodze do podobnych wnioskow, tylko trzebaby sie nauczyc graz z niedoborem furi :P
<<

lunatyk

Avatar użytkownika

Posty: 740

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 11:44

Lokalizacja: Dębica/ Warszawa

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 14:42

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Tak po przekminie zastanawiam się czy wgl kamień na 25 pc jest dobrą inwestycją. Na dobrą sprawę jedyne co sensownie da się w takim ustawieniu chronić aurą to Madrak i Bestia. + 2 ARMa na Fenach czy Burrowerach nie robi różnicy. Co prawda kmiotki mogą się przydać do ściągania ich z Grim Salvation jeśli coś pójdzie nie tak, ale nie wiem czy nie lepiej na te punkty wrzucić jeszcze coś do uderzenia. Ja chyba wolał bym za te 4 pc Chamion Hero i np. Gobbery.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 14:49

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Dobra uwaga, a moze poprostu upgradowac pyrke do maulera za 4 punkty? Zawsze ciezka bestia a i animus w sumie mocniejszy?
<<

lunatyk

Avatar użytkownika

Posty: 740

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 11:44

Lokalizacja: Dębica/ Warszawa

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 16:28

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Tak o tym też myślałem. W sumie zależy co wolisz, ale imo Hero jest lepszym wyborem. Połowę wygaru w tej rozpisce robią Burrowerzy, trochę głupio nadziać się na jakiegoś terrorystę i oblać cmd checka. Do tego Gobbery to zawsze jakoś tam mogą ochronić warlocka. O furię bym się tak bardzo nie martwił, bo jedyne co potrzebujesz to rzucić w pierwszej turze i uppkepować Blood Fury na Fennach, przerzucić możesz Runkiem. W turze w której chciałbyś pospamować animus Pyry i tak powinno być już pozamiatane, wszak to 25 pc ;)
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 10 lipca 2014, 20:44

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Ok to chyba postanowione, dzieki za porady ;)
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 28 lipca 2014, 15:24

Re: Czarnego_Mj rozpiski

No i po pierwszym turnieju na 25pkt więc postanowiłem podzielić sie wrażeniami z gry ;)

Rozpiski wzialem takie jak pisalem + porady Lunatyka :D

Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Scattergunners (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Trollkin Scattergunner Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)

Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Trollkin Fennblade Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Trollkin Champion Hero (3pts)

Założenie było następujące: Grim idzie na Cryx na calą reszte eMadrak :P Wyszlo troche inaczej :)

Pierwsza gra przeciwko Kondzioro i jego Cryxowi, po pierwsze dzieki wielkie dla przeciwnika za wyrozumiałość i parę rad ;) Jako ze plan byl jaki był, zobaczylem Cryx i zdecydowalem sie granie pGrimem, chociaz jedna z rozpiskek zawierajaca 3 ciezkie jacki, sprawila ze zastanawiałem sie czy to aby napewno dobry pomysl ;) na całe "szczęscie" trafilem na Gorshade'a3 z helldiverem, kurczakiem, satyxiankami i duzą kawaleria, dzieki czemu przegralem przez swoje błędy, i lepszego skilla przeciwnika a nie przez źle wybraną rozpiske :P Chociaz szlo calkiem nie najgorzej, być moze nawet gdybym pomyslal o rzuceniu marked for death na przewroconego gorka ze stelthem istnieje szansa ze udaloby mi sie go dobić impalerem, ale nie zrobilem tego, przezyl ostrzal ze scattergunnerow, zaszarazowal grima i zrobil z niego miazge :P No coż, bardzo pouczające doświadczenie :D

Druga gra przeciwko Tagorn'owi (w sumie nie jestem pewien ale chyba to musial być on :D) i jego najemnikom. Dwie zupełnie różne rozpiski, ossrum z calą masą kurczaków (w tym dwa marszalowane przez thora), drillerem, hernem i Jonsem gormanem i dougalem, druga na Fionie z Rociate z kayazya assasinami i eliminatorkami, oraz gastonem. Chialem brac madraka ale cos mi mówiło ze przeciwnik wezmie Fione, na ktora lepszym wyborem wydawał mi sie Grim, więc zaufalem instynktowi i skończyłem grając grimem przeciwko 5 kurczakom arm 18 ;) Gralismy bez zegarka, przeciwnik biegal jak chcial kurczakami ignorując to ze dostanie freestrike bo bilem je zazwyczaj na -10, "pop up" burrowersow niezbyt sie udal przez kiepskie rzuty, pod sam koniec nerwy z powodu braku swiadomosci ile zostalo nam czasu sprawily ze zapanowal totalny chaos i koniec koncow przegralem na scenariusz (przeciwnik zdobyl 2 punkty ja tylko 1 ;))

Trzecia gra przeciwko gatorm Monarchisty, tutaj nie miałem wątpliwosci i wiedzialem ze musze wziąc Madraka i byl to dobry pomysl. Gralem przeciwko raskowi, z jednym oddzialem Gatormanow, paroma croak hunterami, swamp horrorem, bullsnapere totem hunterem i pandrekiem. Na poczatku drugiej tury linia moich fennbladow + burrowersow znajdowała sie mniej wiecej w 2/3 stolu, pare cali za obiema flagami (choc tak mi bylo spieszno do wbicia sie burrowersami w gatory, że zapomnialem rzucić blood fury na burrowersow przed szarzą i przypomnialo mi sie to dopiero kiedy dostawilem juz pierwsze modele :(). Przeciwnik wycinal mnie hurtowo, w czym pomagaly mu nie zdawane przezemnie toughy ale za to udalo mi sie zniszczyć objective i controlowac flage, a dodatkowo warlock przeciwnika znalaz sie poza Killboxem dajac mi dodatkowe punkty. Tak czy inaczej wygrałem 5:0. Na szczegolne wyroznienie zaluzył jednak pewien fellcaller ktory postanowil nadrobic statysyke w zdawaniu toughow i przezyl 4 ataki od swamphorrora z fury :P

Czwarta gra i Cygnar Ciecha: Przecwinik mial do wyboru dwie rozpiski, Kraye'a z Centurionem, Sentinelem, ironcladem, arlanem i journeymanem (i chyba cos jeszcze bo brakuje mi 4 punktow) lub pHaleyem z tempest blazerami. Gdy zobaczyłem Halejke zacząlem żalować ze nie spróbowałem dorzucic tu jakiejś cegły, jednak wiedząc ze grimmem raczej tu za dużo nie poradze wziąłem madraka. Przeciwnik ku mojemu zaskoczeniu wybrał kraye'a :) Podobna gra, ostro do przodu znow kilka błędów z mojej strony (za bardzo rozrzucilem fennbaldow i nie moglem przerzucić na nich blood fury gdyz 3 znalazlo sie poza commandem) kilka ze strony przeciwnika (Centurion naładowany focusem zatrzymał się na burrowerze ktorzy zdal toughta przeciwko jego impactowi). Ostatecznie udało mi sie wbić 3 fennbladami z Blood fury w Kraye'a a następnie podejść madrakeim tak by znaleźli sie oni w jego controlu i odpalic feata, co dokończyło sprawę.

Wnioki wysnułem następujące:
a) eMadrak na 25 punktow jest prosty jak konstrukcja cepa, i zaskakująco skuteczny :D
b) nie umiem grać Grimem bez Jannissy :D
c) Czeka mnie jeszcze dużo nauki :P
Ostatnio edytowano wtorek, 12 sierpnia 2014, 10:39 przez czarny_mj, łącznie edytowano 4 razy
<<

Arhain

Avatar użytkownika

Posty: 5234

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:59

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Grymkin

Post poniedziałek, 28 lipca 2014, 15:41

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Mała poprawka do drugiej bitwy- z okazji braku zegarka zarobiliście remis ;) natomiast raport fajnie się czyta.
z wnioskami a i b nie mógłbym się bardziej zgodzić ^^
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 28 lipca 2014, 15:57

Re: Czarnego_Mj rozpiski

O! :D A to miła niespodzianka :D Przegrałem mniej gier niż myślałem :P
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 28 lipca 2014, 16:12

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Remis to jest najgorsza sprawa. Obaj gracze przegrywają.
Obrazek
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 28 lipca 2014, 16:16

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Wiec ujmijmy to inaczej :P Wygral ze mną tylko zwycięzca turnieju :P Widzisz, na wszystko da sie spojerzeć z dobrej strony :P
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 26 września 2014, 16:54

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Grałeś może tym eMadrakiem na większe pkt 35/50?
Bo wydaje się być fajniejszy na agresywną grę;)
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 24 listopada 2014, 18:12

Re: Czarnego_Mj rozpiski

No i po małych Mpkach ;)

Znów turniej bardzo fajny, i utwierdzam się tylko w tym ze trzeba jeździć częściej na wszlskie tego typu imprezy, mimo sromotnej klęski ;P
Ale już w skrocie napisze podsumowanie mojego wystepu na turnieju ;)
Pojechałem z następującymi rozpiskami:

Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Storm Troll (5pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Sons of Bragg (6pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Trollkin Fennblade Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Trollkin Champion Hero (3pts)

Chief Madrak Ironhide (*6pts)
* Troll Axer (6pts)
* Mulg the Ancient (12pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Krielstone Bearer and 3 Stone Scribes (3pts)
* Krielstone Stone Scribe Elder (1pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)

Pierwsza była "rozwinięciem" rozpiski na 25 punktów która dość dużo jak na moje warunki grałem , natomiast druga była dorzucona do pary by radzić sobie z strzelającym Cygnarem który robił z tamtej rozpiski sieczkę ;P

Pierwsza gra przeciwko minionom monarchisty. Drugi wyjazd do warszawy i znowu spotykam się z monarchista, przeciwnik tym razem zabrał ze sobą świnie. Wzialem pMadraka, przeciwnik wybral Carvera z dwoma oddzialami brigandow, slayghterhousersami, dwoma warhogami i godrunem. PRzeciwki strzelal i sie cofal, ja caly czas bieglem wardersami do rpzodu, przeciwnikowi zabrakło troche w rzutach i łącznie ustrzelił mi z jednego wardrsa. Wardersi pod featem za dużo nie zrobili bo wszystko u przeciwnika miało obecnie toughta (troche nie potrzebenie feata w ogole odpalalem). Przeciwnikowi powoli kończył sie czas, Carver jeszcze dal rade ubic mi mulga do spolki z Warhogiem pod featem jednak sam nastepnie zginal pod toporem Madraka. 1-0 dla mnie, zaczyna sie niezle.

Druga bitwa - Cygnar (niestety nie zapamietalem ksywy przeciwnika a szkoda bo bardzo sympatyczny gosc :D)
Zobaczylem cygnar z dwoma rozpiskami pHaley i eCain. Wiedzialem ze nie chce skonczyc grajac eMarrakiem z Halejka wiec wzialem pMadraka.
Przeciwnik wybral Caina z Ol'Rowdym Boomhowlerami, tempest blazersami, rangersami, reinholdem, Sylasem i Madam C. Duzo strzelania ktore nic wardersom nei roblilo,
Wardersi ktorzy w turze feata dali rade przegryzc sie przez boomhowlerow, i caster kill Caina mulgiem tak w skrocie moge podsumowac ta gre ;) Rozpiska na cygnar sprawuje sie wrecz bardzo fajnie :)

Trzecia gra, w tym momencie wśród osób bez przegranej byly 2 Cryxy, 3 Menothy i moje trolle. Jak na złość trafiłem na Menoth Ludiego z którym graliśmy ze sobą już tyle razy ze Ciezko zliczyć ;P On wybrał tierowego eKreossa ja bojąc sie ze utknę jak zwykle na errantach Wardersami wziąłem eMadrak. Podszedlem do tego dość entuzjastycznie gdyż ostatnie starcie dokładnie tymi samymi rozpiskami tydzien wczesniej skończyło sie moja wygrana ;P niestety nie tym razem :P Burrowersi z WarCrym i Blood Fury z uporem maniaaka trafiali Bastionow tylko nieszarżowanymi atakami z kilofów wszystkie inne ataki zgodnie pudlujac, feat nie zabił aż tylu rzeczy co powinien koniec końców eMadrak został zjedzony, Pierwsza porażka.

Czwarta gra znow Menoth tym razem Izu (jak przekręciłem ksywe najmoniej przepraszam) Wzialem pMadraka przeciwko pKreossowi z errantami, rhupertem, reckonerem, vanquisherem, Crusaderem dwom wasalom i chorowi, nic nie szlo po ojej mysli erranci z defenders wardem i toughem najzwyczajniej w świecie nie chcieli ginąć mimo chyba 3 tur bicia ich warderasami, wardersi stali poblokowani przez errantow a nastpeni zgineli przeszarazowanie przez jackow , mulg zezłomował vanquishera i 2/3 crusadera lecz następnie sam padł, a tuz za nim pMadrak. Tak więc skonczylem na 11 miejscu z 2 wygranymi i 2 porażkami. Wnioski z gry napiszę później :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron