Post czwartek, 2 marca 2017, 23:44

Khornmac szuka żony

Hej
Zacząłem ostatnio w miarę regularnie grać, zagrałem kilka gier eKhornmackiem.
Lista wygląda tak:

Circle Army - 75 / 75 points

(Kromac 2) Kromac, Champion of the Wurm [+28]
- Ghetorix [21]
- Feral Warpwolf [18]
- Feral Warpwolf [18]
- Warpwolf Stalker [19]
- Druid Wilder [4]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Shifting Stones [3]
Blackclad Wayfarer [4]
Blackclad Wayfarer [4]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]
Fuel Cache (Steamroller) [0]

Nic odkrywczego. Lista daje dużo frajdy, myślę że jest świetna na attrition. Bardzo silne bicie+zasięgi które powiedzmy że ujdą(w MK2 było lepiej). Nie ma problemów z wysokim defem, POW też wyciąga solidny. Jeszcze chyba ani razu nie musiałem odpalać primala. Kilka razy miałem już sytuacje w której jeden feral się nudził bo reszta battle grupy zmasakrowała przeciwnika bardziej Niż Krowin Biedronia.
Z minusów to na pewno słabe czyszczenie piechoty. Jeśli coś nie ma wysokiego deffa to ma wysokiego arma tak że blackladzi za wiele nie porobią. Patyczaki nadają się do czyszczenia schowanego z tyłu supportu, ale jeśli mam bić wrogą piechotę to cały oddział ma problem z zabiciem 3 modeli.
Boję się też rzucać tą listę na strzelające rozpy, ale tu jeszcze nie miałem okazji testować.

I teraz pojawia się problem. Co do pary? Jak na razie gram Krukerem1, ale po nerfach mi się nie podoba. Jego aktywacja ogranicza się głównie do przerzucania elektrorecha, rzucenia +3 do deffa na strzeanie albo tornada i raz na grę feeta. Piorunami nie postrzelam bo przy 8" zasięgu i z nerfem drzewka ciężko tego użyć, a nawet jak bym już strzelił to tylko k3 przeskoków za pół furii na warlocku.
Elekroreach niby fajny, ale jak się przeciwnik rozstawi szeroko albo zestrzeli witche to jest mi smutno. Poza tym nie mam nic na wysokie deffy(poza primalem)

Rozpiska jeśli ktoś jest ciekawy
(Krueker 1) Krueker the Stormwrath [+28]
- Warpwolf Stalker [19]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Feral Warpwolf [18]
- Shadowhorn Satyr [12]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Lord of the Feast [6]
Blackclad Wayfarer [4]
Blackclad Wayfarer [4]
Fuel Cache (Steamroller) [0]
Gallows Grove [2]
Shifting Stones [3]
Bloodweaver Night Witch [4]
Bloodweaver Night Witch [4]

Teraz pytanie do was co byście radzili jako parę do Khornmaca, ew jakie zmiany w Krukerze? Myślałem o tharnowych tierach pod Baldurem, Krukerem2, albo Morvaną1, ale nie uśmiecha mi się kupowanie drugiego oddziału tharnów. Podoba mi się też wizja Wolfów z ambushem pod którąś Kayą/ew Tanith, ale nie wiem jeszcze jak to składać żeby masakrowało piechotę.
Dodam jeszcze że u Krukera myślałem o Woldwyrdach zamiast kozła, a Cassius brzydko pachnie.
Czekam na jakieś sugestie i z góry dzięki.