FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Rozpiski Shaysome

<<

Shaysome

Avatar użytkownika

Posty: 498

Dołączył(a): sobota, 21 czerwca 2014, 18:54

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 24 maja 2015, 08:33

Rozpiski Shaysome

Hej, jako że znudził mi się Cryx, zainwestowałem w Skorne :) Póki co mało grałem tą armią ale mam pierwszy turniej za sobą i chcę dzielić się swoimi pomysłami i przemyśleniami i posłuchać rad mądrzejszych ode mnie w tej armii :)

System: Hordes
Faction: Skorne
Casters: 1/1
Points: 50/50
Supreme Archdomina Makeda (*5pts)
* Basilisk Krea (4pts)
* Cyclops Raider (5pts)
* Mammoth (20pts)
Cataphract Incindiarii (Leader and 5 Grunts) (9pts)
Nihilators (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Paingiver Beast Handlers (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Venators Reivers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Extoler Soulward (2pts)


System: Hordes
Faction: Skorne
Casters: 1/1
Points: 50/50
Void Seer Mordikaar (*5pts)
* Basilisk Krea (4pts)
* Tiberion (11pts)
* Titan Gladiator (8pts)
Cataphract Arcuarii (Leader and 5 Grunts) (9pts)
Cataphract Incindiarii (Leader and 5 Grunts) (9pts)
Nihilators (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Paingiver Beast Handlers (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Agonizer (2pts)
Mortitheurge Willbreaker (2pts)


Rozpiska 1: trafiłem na Menoth i eKreossa. Jedyne co mogę powiedzieć to że nie umiem grać kolosem ale podobało mi się i widzę w nim potencjał, kwestia pozostaje tylko tego pod jakim casterem nim grać bo na 100% nie eMakeda - jest fajna i przyspiesza armię, ale myślę że mimo wszystko chyba lepsze rozwiązanie to pMakeda. Reivers mi kompletnie nie podchodzą - czytałem kiedyś że są spoko i w ogóle, ale może zły match up - nie sprawdzili mi się kompletnie, słabo trafiają, biją przeciętnie :/ Reszta jest ok, ale znowu błąd - przy kolosie nie ma sensu wystawiać Incindiarii, więc zastąpię ich Cetrati.

Druga rozpiska - akurat towarzysko grałem już kilka razy Mordikaarem i chyba jest to mój ulubiony caster wybaczający błędy i z tą rozpiską bawiłem się świetnie - jej raczej nie mam wiele do zarzucenia - Tiberion wylądował tutaj zamiast Despoilera i była to jedna z najlepszych decyzji - Mordikaar ma z animusem Basiliska i tak wysokiego defa ale już dał radę uratował mi tyłek zbierając na siebie strzał który mógł się źle skończyć. Jedyne co to zamieniłbym na coś Gladiatora - ale na co ?

Niedługo będę próbował dalej ogrywać Makedy i Morghula i pXerxisa - postaram się zamieścić co i jak idzie :)
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 25 maja 2015, 06:57

Re: Rozpiski Shaysome

Rozpe mordikaara masz podobną do jednej z moich. ;)
Też lubiłem tego castera.

Ja w ostatnich wersjach upychalem jeszcze bloodrunnerow bo oddział z AD i stealth daje mu dużo.

Co do gladiatora to miałem sentry ale obecnie pewnie wzialbym robala do walki wręcz choćby ze względu na lepszy MAT. Obie opcje wolne niestety bez gladiatora ale reach jest bardzo ważny. A może Molik, jeśli nie używasz w drugiej rozpisce.
<<

Shaysome

Avatar użytkownika

Posty: 498

Dołączył(a): sobota, 21 czerwca 2014, 18:54

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 31 maja 2015, 10:55

Re: Rozpiski Shaysome

No właśnie na robale muszę odłożyć bo wg mnie nawet strzelający będzie fantastyczny pod Mordikaara :) Kwestia że muszę ich potestować i wtedy zadecyduje którego dać.
Co do bloodrunnerów wydaje mi się że mogą pasować tutaj ale za co ich wstawić ?
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 1 czerwca 2015, 12:38

Re: Rozpiski Shaysome

Wydaje mi się, że robal strzelecki jest lepszy w większości wypadków ale akurat mordikaar powinien mieć bestie z największym wygarem (mógłby być oczywiście Bronzeback, ale bez bonusa z gladiatora będzie gorszy niż robal z reachem).

Moim zdaniem skornowa piechota jest sama z siebie przeciętna - dopiero bonusy niektórych casterów ją wyciągają na właściwy poziom. Mordikaar ma może pewien potencjał ustawiania szarż wskrzeszaniem, ale z mojego doświadczenia szarże gołych cetratich czy arcuriusów to za mało i bardzo przydaje się za plecami ciężka bestia rozmontowująca jacki w turę (a w parze z drugą bestią - mające szanse na colosala).

Co do oszczędności - da się grać czterema Incindiarii zamiast szóstki (tym bardziej, że awaryjnie mozna ich wskrzesić). Trochę sytuacyjni są Agonizer i Willbreaker. Za incidiarich i któregoś z solosów mieści się unit bloodrunnerów. Nie są jednak oni obowiązkowi, więc możesz zostawić jak jest. Ja lubiłem z uwagi na duże zalety - EEyriss nie zdejmie łatwo z nich upkeepa, mogą zabić essence blastem kluczowych solosów (co ważne - we wczesnej grze, zanim furia będzie potrzebna na revive). Tym niemniej są jacy są - to jeden ze słabszych unitów w grze, który w tej cenie powinien mieć kilka więcej zdolności/lepszych statystyk. Zobaczysz, na porządku dziennym będą reakcje zaskoczonych przeciwników "to oni tego TEŻ nie mają??!!" ;)
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:43

Re: Rozpiski Shaysome

Oj nie zgodzę się, że willbreaker i agonizer są "sytuacyjni". To modele których za chiny bym nie wyrzucił z rozpiski. Robią po prostu zbyt wiele w prakycznie każdej grze. Ta możliwość przerzutu na essence blaście w powiedzmy ową eiryss czy gormana jest często cholernie kluczowa. Mały unit incindiari imo to faktycznie dobra opcja, jeśli uważasz, że masz problemy z trafianiem upierdliwej piechoty.

Nie za bardzo rozumiem dlaczego bloodrunnerzy są tak słabo oceniani. W moich grach robia sporo. No rajem byłoby gdyby mieli dodatkowy atak, bo imo to jedyna ich bolączka. Tak pozatym, pod mordikaarem naprawde mi sie sprawdzają.

Co do robala, to generalnie uważam, że przynajmniej jedna z rozpisek powinna radzić sobie z piechociarzami czyli cryxem i cryxopodobnymi rozpiskami. Mordikaar Jak narazie mnie sie sprawdza w tym celu. Osobiście biegam pod nim z dwoma drejkami z wiadomych względów. Imho sentinel mógłby zająć miejsce takich drejków. Nie skupiłbym sie jednak na tym, by to był jedyny heavy w rozpisce.
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:57

Re: Rozpiski Shaysome

Może inaczej - są tak sytuacyjni jak ten unit bloodrunnerów co by wziął. Raz ci się sprawdzi lepiej unit, raz willbreaker, raz agonizer. Wiadomo, że najlepiej by mieć wszystko ale skądś trzeba punkty wytrzasnąć, stąd taka propozycja. Akurat zmniejszenie palaczy i jeden mniej solos daje 5p.

Co do Bloodrunnerów to mają taką opinię bo słabo wypadają w porównaniu z podobnymi jednostkami w innych frakcjach (sisterki, kayazi). Przydałby się jakikolwiek dodatkowy bonus - gang (to bym chyba najbardziej chciał), jak wspomniałeś drugi atak, akrobatyka, zasięg (spd7+reach z jakiegoś pejcza zamiast scyzoryków wpasowywałby się dobrze klimatem ;) ). Biją się po prostu przeciętnie jak na "asasynów", ciężkich celów nie ranią, lekkich nie mogą dorwać/trafić, łatwo się ich pozbyć (żadnych duelistów czy defów 15 chociaż). Pomijam, że moi w kółko oblewali morale (u mordikaara mają jeszcze hollow, ale gdzie indziej bywa róznie - a swojego czasu miałem w użyciu 2 unity bo bardzo ich lubiłem i ciągle któryś uciekał). :)
<<

Shaysome

Avatar użytkownika

Posty: 498

Dołączył(a): sobota, 21 czerwca 2014, 18:54

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 17 września 2016, 19:45

Re: Rozpiski Shaysome

W związku z wyjściem 3 edycji i zniszczenia mojego Cryxu wróciłem do Skorna :) Ostatnio zagrywam się taką rozpiską i całkiem nieźle wychodzi - Immortalsi z ua są super (non stop są zagrożeniem na caster killa) tak samo nihilatorsi z Last Standem :)
Rhinodon jest tutaj średnią opcją - choć jakoś na nią nie narzekam - póki co się sprawdza, kwestia jednak tego że nie mam na co innego dać 12 punktów :P Po prostu brak pomysłu :P

75 / 75 points

(Zaal 1) Supreme Aptimus Zaal [+26]
- Kovaas [0]
- Agonizer [7]
- Cyclops Brute [8]
- Cyclops Brute [8]
- Titan Gladiator [14]
- Rhinodon [12]
Hakaar the Destroyer [7]
Ancestral Guardian [5]
10 Immortals [15]
- Extoller Advocate [4]
10 Nihilators [15]
4 Paingiver Beast Handlers (min) [5]
Swamp Gobber Chef [1]
<<

Celedor

Avatar użytkownika

Posty: 72

Dołączył(a): niedziela, 3 sierpnia 2014, 19:34

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 18 września 2016, 14:58

Re: Rozpiski Shaysome

Znam się tyle co nic, więc nie sugerowałbym się w żaden sposób, ale myślałem ostatnio nad zadziwiająco podobną listą z różnicą: nie ma u mnie jednego cyklopa, rhinodona i swamp gobbera, a za to wchodzi Titan Cannoneer oraz Willbreaker, który może dawać jeszcze tougha i tak trudnym do zabicia Immortalom. :)
<<

Shaysome

Avatar użytkownika

Posty: 498

Dołączył(a): sobota, 21 czerwca 2014, 18:54

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 19 września 2016, 18:37

Re: Rozpiski Shaysome

Z tego co wiem co on nie może dać im Tougha ze względu na to że są to constructy a nie living models :)
A Cannoneer jest dla mnie nadal przeciętną, zbyt losową opcją :)
<<

Celedor

Avatar użytkownika

Posty: 72

Dołączył(a): niedziela, 3 sierpnia 2014, 19:34

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 19 września 2016, 18:43

Re: Rozpiski Shaysome

Racja, nie może im dawać tough'a. No cóż w takim wypadku moja porada jest inwalidą. Co do cannoneera wygląda na papierze w miarę ok, może sam sobie rzucić animus i zboostować zarówno trafienie jak i zranienie i nawet przywalić w melee tak samo jak Sentry czyli nawet z paingiverami średnio jak na heavy, ale wydaje się ok. Oczywiście jak już mówiłem to tylko takie gdybanie początkującego. ;)
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post wtorek, 20 września 2016, 15:53

Re: Rozpiski Shaysome

Może dać tougha tak jak w zeszłej edycji. Teraz to już nawet nie jest "heal".
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 20 września 2016, 15:59

Re: Rozpiski Shaysome

Po pierwsze, to willbreaker nie dawał tougha w mk2, po drugie, nie moze i już, bo ma zapis, ze tylko living modele.
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post wtorek, 20 września 2016, 17:05

Re: Rozpiski Shaysome

Sorry nie widziałem nowej karty, myślałem że ogólnie rozchodzi się o dawanie tough konstruktom. W mkii był tough z innego źródła.

Powrót do Skorne: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość